Úvod  >  Článok:  Takýto hokej chceme hrať pre ľudí, hovorí najstarší hráč na MS v hokeji 2019 Ladislav Nagy

Takýto hokej chceme hrať pre ľudí, hovorí najstarší hráč na MS v hokeji 2019 Ladislav Nagy

KOŠICE 17. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou ďalší vydarený zápas na domácich 83. majstrovstvách sveta.

Zverenci kanadského trénera Craiga Ramsayho v piatok popoludní zdolali národný tím Francúzska 6:3 a do tabuľky základnej A-skupiny si pripísali ďalšie tri body.

So širokým úsmevom

Jedným gólom sa v piatok prezentoval skúsený útočník Ladislav Nagy, najstarší hráč na celom turnaji. Z ľadu odchádzal so širokým úsmevom.

„Každý má dobrú náladu, keď sa dosiahne víťazstvo. Mali sme za sebou tri prehry, pričom sme mohli zvíťaziť v každom z týchto duelov. Teraz sme hrali perfektne, takýto hokej chceme hrať pre ľudí. Tí nás ženú vpred,“ prezradil, no vzápätí doplnil: „V sobotu večer máme ďalší zápas a musíme sa na to pripraviť. Dúfam, že proti Britom budeme hrať aspoň tak dobre ako proti Francúzom.“

Zaujímavosťou je, že slovenskému tímu sa na aktuálnom svetovom šampionáte podarilo bodovať zakaždým iba v piatok. „Neviem, v čom to je,“ pousmial sa Nagy a pokračoval: „Myslím si, že doteraz každý zápas sme hrali solídne, ale tie konce boli zlé. Mali sme mať viac bodov.“

Krásna prihrávka od Daňa

V piatok proti Francúzom sa raz zapísal do streleckej listiny, mal však viac príležitostí. „Pri presnom zásahu som dostal krásnu prihrávku od Marka Daňa. Čakal som, že bude zakončovať sám, no asi ma tam zbadal a krásne mi prihral. Mal som odkrytú bránku a trafil to tam. To by bolo, ak by som z toho nedal gól. Už aj v prvej tretine som mal šancu po prihrávke od Miša Krištofa, ale nehodil som to do rohu,“ povzdychol si.

A aká nálada bola na slovenskej striedačke v okamihu, keď súper skorigoval na rozdiel jedného gólu? „Povedali sme si, že musíme hrať jednoducho. Keď sme boli v ich pásme, tak sme hrali perfektne. Keď sme si to tam hodili, mali sme šance. Prišiel menší výpadok, keď sa Francúzi chytili, ale v tretej tretine sme dali nejaké góly a kontrolovali až do konca,“ prezradil Ladislav Nagy.

Slováci po triumfe nad Francúzmi nemajú veľa času na oddych, už v sobotu večer od 20.15 h ich čaká súboj s nováčikom elitnej kategórie Britmi.

MS v hokeji 2019: Slovensko – Francúzsko

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Takýto hokej chceme hrať pre ľudí, hovorí najstarší hráč na MS v hokeji 2019 Ladislav Nagy © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním