Kategórie
Správy Svet

Telefonát tínedžera viedol k smrti nevinného muža, skončil vo väzení a nesmie hrať počítačové hry

Devätnásťročný Casey Viner pôjde na 15 mesiacov za mreže.

16.9.2019 (Webnoviny.sk) – V americkom štáte Ohio odsúdili na 15 mesiacov väzenia tínedžera, ktorý sa podieľal na úmrtí nevinného muža.

Predstierali domáce násilie

Devätnásťročný Casey Viner a jeho kamarát Tyler Barriss, s ktorým hrával počítačové hry, zavolali na políciu a predstierali domáce násilie, čo viedlo k úmrtiu dvojnásobného otca Andrewa Fincha. Dvojica sa rozhodla zatelefonovať na políciu po hádke s iným hráčom, Shaneom Gaskillom.

Barriss 28. decembra 2017 oznámil polícii, že zastrelil svojho otca a zvyšok rodiny drží ako rukojemníkov. Polícii uviedol adresu v Kansase, pričom si myslel, že tam býva Gaskill. Ten však Barrissovi predtým klamal o tom, kde býva.

Má zákaz hrania hier

Muži zákona dorazili na adresu, kde žil 28-ročný Finch, ktorého na mieste zastrelili. Policajt vyhlásil, že na muža vypálil po tom, ako pohol rukami smerom k pásu. Policajta neobvinili, pretože neboli dôkazy o tom, že by v kontexte zásahu konal neprimerane.

Viner sa na súde priznal k sprisahaniu a mareniu spravodlivosti. Po dokončení trestu má na dva roky zákaz hrania hier. Vyhlásil, že mu je veľmi ľúto, čo sa stalo a myslí na to každý deň. Barissa tento rok odsúdili na 20 rokov za mrežami.

Viac k témam: americká polícia, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Telefonát tínedžera viedol k smrti nevinného muža, skončil vo väzení a nesmie hrať počítačové hry © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version