Tím Manzana Postobón končí v profipelotóne, doping jeho cyklistov mu nedovolí napredovať

BRATISLAVA 25. mája (WebNoviny.sk) – Kolumbijský prokontinentálny tím Manzana Postobón je už minulosť. Jeho majitelia oficiálne uviedli, že vzhľadom na viaceré interné dopingové prípady z ostatného obdobia okamžite končia v súťažnom profipelotóne.

Doping nám bráni v napredovaní,“ píše sa vo vyhlásení korporácie Pedeleamos por Colombia.

Dva dopingové prípady

Od svojho zrodu v roku 2006, vtedy ešte ako Colombia es Pasión, tím striktne požadoval dodržiavanie antidopingových pravidiel. Pravidelné interné testovanie, dôraz na výchovu a moderné vedecké prístupy priniesli cyklistickému svetu okrem iných aj takých jazdcov ako Nairo Quintana.

Aktuálne však všetky tieto idey boli pošliapané dvoma dopingovými prípadmi. Začiatkom apríla mal Wilmar Paredes pozitívny test na EPO a začiatkom tohto týždňa sa prevalilo, že Juanovi Josému Amadorovi zistili stopy po steroide boldenone. Nasledovala podľa pravidiel UCI predbežná suspendácia celého tímu a 12-45 dní, čo však zrejme ani nebude potrebné naplniť, keďže družstvo končí s okamžitou platnosťou.

Nepokračujú na profesionálnej báze

Vzhľadom k poľutovaniahodným skutočnostiam prezentovaným v uplynulých týždňoch, v ktorých boli zapletení športovci z nášho cyklistickému tímu, sme sa rozhodli, že nebudeme pokračovať na profesionálnej báze. Odteraz sa jazdci nášho tímu nebudú zúčastňovať na pretekoch v domácej aj zahraničnej konkurencii,“ píše sa vo vyhlásení, ktoré podpísal prezident Pedeleamos por Colombia Alejandro Restrepo Echavarría, cituje ho portál cyclingnews.com.

Viac k témam: doping, Manzana Postobón
Zdroj: Webnoviny.sk – Tím Manzana Postobón končí v profipelotóne, doping jeho cyklistov mu nedovolí napredovať © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.