Tisícky policajtov dohliadalo na priebeh volieb na Slovensku, padli aj tri trestné oznámenia

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) – V druhom kole volieb prezidenta SR si voliči budú môcť vybrať medzi Zuzanou Čaputovou a Marošom Šefčovičom.

Milióny oprávnených voličov

Potvrdil to v nedeľu na tlačovej besede predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány. Na voľbách sa zúčastnilo 2 145 364 oprávnených voličov, ktorý odovzdali platné hlasy. Bárány dodal, že priebeh volieb hodnotí ako pokojný.

Podľa predsedu Štatistického úradu Alexandra Balleka dosiahla účasť vo voľbách 48,74 percenta. Na spracovávaní výsledkov volieb sa podieľalo takmer 800 osôb. „Sumarizácia prebehla bez akýchkoľvek narušení a incidentov,“ povedal.

Celkový počet volebných okrskov bol 5 940. Definitívne výsledky 1. kola volieb sú podľa Balleka už k dispozícii na internetovej stránke Štatistického úradu SR.

Prevládali priestupky proti verejnému poriadku

Viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka uviedol, že na priebeh volieb dohliadalo viac ako 6 000 policajtov. V priebehu volebného dňa zaznamenali policajti tri trestné oznámenia, tri priestupky a deväť iných podnetov.

V rámci trestných činov zaznamenali policajti napríklad marenie prípravy a priebehu volieb a referenda, poškodzovanie cudzej veci, nebezpečné vyhrážanie alebo prejav sympatií k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. „Čo sa týka priestupkov, prevládali priestupky proti verejnému poriadku, občianskemu spolunažívaniu alebo proti majetku,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Prezidentské voľby 2019 na Slovensku: Výsledky prezidentských volieb

Viac k témam: Polícia SR, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisícky policajtov dohliadalo na priebeh volieb na Slovensku, padli aj tri trestné oznámenia © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.