Úvod  >  Článok:  Tomáš Surový po troch tituloch s „baranmi“ ešte nechce riešiť koniec kariéry

BANSKÁ BYSTRICA 17. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejový útočník Tomáš Surový prišiel do Banskej Bystrice počas sezóny 2014/2015 a s „baranmi“ absolvoval päť finálových súbojov, v ostatných troch ročníkoch sa s tímom spod Urpína tešil z majstrovského titulu.

O viacerých tituloch za sebou iba snívali

Tridsaťsedemročný center je odchovancom hokeja v Banskej Bystrici. V minulosti absolvoval v zámorskej NHL 126 duelov s bilanciou 27 gólov a 32 asistencií, v KHL pridal viac ako tristo štartov.

Zlatý majstrovský hetrik sa v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži v minulosti podarilo dosiahnuť aj Košičanom. Banskobystričania sú po utorku hrdí, že v krátkej histórii klubu získali len tri tituly a všetky v jednej sérii.

„Keď som prišiel do Banskej Bystrice, tajne som dúfal, že by sa niečo také mohlo podariť. Museli sme však začať prvým titulom, ten bol úžasný. Všetci sme ho chceli pre naše mesto, bolo nás v tíme viac odchovancov, čo už niečo vo svete dokázali. O viacerých tituloch som dúfal len v kútiku duše. Ja si však možno ešte viac cením päť finálových účastí Banskej Bystrice v rade. Zlatý hetrik je veľkým zadosťučinením práce klubu od roku 2005, predovšetkým prezidenta Juraja Kovala. Som hrdý, že sa nám to podarilo,“ povedal Surový pre SITA.

Ostatná sezóna mu nevyšla

Tomášovi Surovému ostatná sezóna v majstrovskom HC ’05 príliš nevyšla. Bojoval so zraneniami a to malo za následok kolísavú výkonnosť. Odohral len 35 zápasov a v nich zaznamenal 4 góly a 12 asistencií. „Som ovplyvnený emóciami zo zisku troch titulov v rade. Čo sa týka mojej kariéry, absolútne neriešim, čo bude ďalej. Budem to riešiť až neskôr, teraz nie,“ odpovedal rázne Surový na otázky typu o konci aktívnej hokejovej kariéry.

Nateraz verí, že jeho materský klub nepovedal v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži posledné slovo: „Toto smerovanie klubu musí ďalej pokračovať. Pri prvom titule to nie je až také ťažké, pretože celé mužstvo je namotivované. Stalo sa už však aj v iných športoch, že kde sa tituly objavujú častejšie, tak je oveľa ťažšie ich obhájiť. Napokon aj súperi sa posilňujú, viac sa vedia pripraviť na majstrovský tím. O to viac si vážim, že smerovanie tohto klubu za posledných päť rokov zostalo úspešné. Dúfam, že tomu tak bude i naďalej.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Banská Bystrica oslávila v Tipsport lige zlatý hetrik

Viac k témam: HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HK Nitra, play-off Tipsport ligy, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Tomáš Surový po troch tituloch s „baranmi“ ešte nechce riešiť koniec kariéry © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním