Trestné oznámenie Rajtára na Gašpara pre lustrácie novinárov bude riešiť policajná inšpekcia

BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – Krajská prokuratúra v Bratislave odovzdala trestné oznámenie poslanca za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jozefa Rajtára inšpekcii ministerstva vnútra.

Kauza lustrácie novinárov

Ako v stredu vo vyhlásení informoval hovorca SaS Róber Buček, trestné oznámenie sa týka lustrácie novinárov a výrokov bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.

„Vo výpovedi bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara v súvislosti s lustráciou novinárov v policajných záznamoch nesedia dátumy. Ide teda o potenciálne trestné činy krivej prísahy, krivej výpovede a takisto zneužitia právomocí verejného činiteľa. Pevne verím, že policajná inšpekcia túto vážnu vec objektívne a spravodlivo prešetrí a nič nezametie pod koberec,“ uviedol Rajtár a doplnil, že prípad bude aj naďalej pozorne sledovať, keďže môže mať vážne súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Gašpar vraj pri výpovedi zavádzal

Policajný exprezident Gašpar podľa Rajtára pri výpovedi na Národnej kriminálnej agentúre zavádzal o lustrovaní novinárov. Výpoveď súvisela s prípadom lustrácie zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

Gašpar odmietol tvrdenia bývalého šéfa spravodajskej jednotky finančnej polície Pavla Vorobjova, že lustráciu Kuciaka naradil on. Podľa Gašpara súvisela s lustráciou viacerých novinárov v rámci vyšetrovania prípadu Filipa Rybaniča.

Asistenta poslanca Jozefa Rajtára vyšetrovali pre prezeranie si bankových účtov exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Tento prípad bol však podľa Rajtára uzavretý v máji 2017 podaním obžaloby na súd. Lustrácia Kuciaka sa odohrala až na jeseň 2017. Navyše v spise z vyšetrovania Rybaniča sa nenachádza žiadna zmienka o lustrácii.

Viac k témam: ministerstvo vnútra SR, policajná inšpekcia, SaS Sloboda a Solidarita, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Trestné oznámenie Rajtára na Gašpara pre lustrácie novinárov bude riešiť policajná inšpekcia © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.