Trnava bude Európskym mestom športu 2020, komisia vyzdvihla aj futbalový štadión

TRNAVA 13. mája (WebNoviny.sk) – Trnava obhájila svoju kandidatúru a získala titul Európske mesto športu 2020.

Ocenenie mestu udelila hodnotiaca komisia Federácie európskych hlavných miest a miest športu (ACES Europe) pri Európskej únii po zhodnotení výsledkov aprílovej návštevy Trnavy. Primátora Petra Bročku o výsledku listom informoval Gian Francesco Lupattelli, prezident ACES Europe.

Trnava je podľa neho dobrým príkladom v oblasti športu, pričom ocenil tunajšie športoviská i športové programy a aktivity. Agentúru SITA o tom informovala Veronika Majtánová z kancelárie primátora Trnavy. Zo Slovenska sa o titul Európske mesto športu 2020 uchádzala len Trnava.

Zviditeľnenie doma aj v zahraničí

Komisári osobne navštívili aj viaceré športoviská v Trnave, špeciálne vyzdvihli tenisový areál a futbalový štadión. Kandidatúru pred členmi komisie obhajoval primátor Bročka.

Získanie titulu Európske mesto športu je signálom, že v rámci podpory športu ideme v Trnave dobrým smerom. Pre naše mesto to zároveň znamená lepšiu východiskovú pozíciu pri uchádzaní sa o financie na investície do športovej infraštruktúry a zviditeľnenie sa doma i v zahraničí,“ povedal primátor Peter Bročka.

Tieto kroky z dlhodobého hľadiska podľa neho vedú k vybudovaniu zázemia a vhodných podmienok na športovanie pre všetkých Trnavčanov, bez ohľadu na vek či výkonnosť, a k zlepšeniu povedomia o zdravom životnom štýle.

Ocenenie získali viaceré slovenské mestá

Ocenenie Európske mesto športu v minulosti spomedzi slovenských miest získali Michalovce (2019), Nitra (2018), Banská Bystrica (2017) a Košice (2016).

Slávnostné udeľovanie ocenení sa uskutoční v novembri v sídle Európskeho parlamentu v Bruseli. Na podujatí sa stretnú aj držitelia ďalších ocenení vydávaných komisiou.

Budapešť, tohtoročné Európske hlavné mesto športu, odovzdá titul Malage. Budúcimi Európskymi hlavnými mestami športu budú Lisabon (2021) a Haag (2022), ktoré na ceremónii predstavia svoje projekty.

Viac k témam: Európske mesto športu, Európsky parlament (EP)
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnava bude Európskym mestom športu 2020, komisia vyzdvihla aj futbalový štadión © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.