Tunisko, Alžírsko a Egypt odsúdili pokračujúci prílev zbraní do Líbye a chcú okamžité prímerie

TUNIS 13. júna (WebNoviny.sk) – Tunisko, Alžírsko a Egypt vyjadrili svoje „hlboké znepokojenie“ nad nepredvídateľnou situáciou v Líbyi a vyzvali na okamžité prímerie v krajine.

Pokračujúci prílev zbraní

Zástupcovia ministerstiev zahraničných vecí troch krajín, ktoré susedia s Líbyou, sa v stredu stretli v tuniskej metropole Tunis.

Vo svojom vyhlásení odsúdili „pokračujúci prílev zbraní a zahraničných teroristických bojovníkov“ do Líbye. Súhlasili tiež s posilnením svojej spolupráce v boji proti terorizmu v regióne.

Líbya v chaose

Generálny tajomník Organizácie spojených národov António Guterres vyzval počas týždňa všetky krajiny, aby zaviedli voči Líbyi zbrojné embargo. Nelegálne zbrane prichádzajúce po súši, mori a vzduchom podľa neho podporujú boje v tejto krajine bohatej na ropu.

Líbya sa po povstaní, ktoré v roku 2011 zvrhlo a pripravilo o život tamojšieho diktátora Muammara Kaddáfího, zmieta v chaose.

Viac k témam: Alžírsko, Egypt, Líbya, nelegálne zbrane, OSN Organizácia spojených národov, prímerie, región, Tunisko
Zdroj: Webnoviny.sk – Tunisko, Alžírsko a Egypt odsúdili pokračujúci prílev zbraní do Líbye a chcú okamžité prímerie © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.