Turecká opozícia odsúdila rozhodnutie o opakovaní komunálnych volieb v Istanbule

ANKARA 7. mája (WebNoviny.sk) – Turecká opozícia odsúdila rozhodnutie ústrednej volebnej komisie o opakovaní komunálnych volieb v Istanbule.

Komisia v pondelok vyhovela žiadosti vládnej Strany spravodlivosti a rozvoja (AKP) prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, ktorá proti voľbám v Istanbule namietala po tom, čo tam vyhral opozičný kandidát Ekrem Imamoglu. Zároveň stanovila nový termín volieb na 23. júna.

Bývalá turecká ministerka vnútra Meral Aksenerová, líderka nacionalistickej strany, ktorá Imamoglua podporovala, v utorok vyhlásila, že „vôľa ľudu bola pošliapaná„. Opozičné noviny BirGün rozhodnutie o opakovaní volieb dokonca označili za „puč“ a uviedli, že spravodlivosť „sa zastavila„.

AKP protestovala proti údajným nezrovnalostiam počas volieb, ktoré sa konali 31. marca. Podľa opozície však Erdoganova strana len nevedela uniesť, že stratila najväčšie turecké mesto. Okrem Istanbulu prehrala AKP súboj s opozíciou aj v tureckej metropole Ankara.

Viac k témam: komunálne voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecká opozícia odsúdila rozhodnutie o opakovaní komunálnych volieb v Istanbule © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.