Úvod  >  Článok:  Turistu postihla v Západných Tatrách mozgová príhoda, pri jeho záchrane použili aj vrtuľník

BRATISLAVA 22. júna (WebNoviny.sk) – Leteckí záchranári z Popradu v sobotu zasahovali v Západných Tatrách. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa spoločnosti Air Transport Europe Zuzana Hopjaková, rýchlu zdravotnú pomoc potreboval 60-ročný muž, ktorý počas túry na Holý vrch pocítil náhlu nevoľnosť s prekolapsovým stavom.

„Na palubu vrtuľníka sa v Žiarskej doline pridal aj jeden člen Horskej záchrannej služby. Ten bol spolu s lekárkou do terénu vysadený pomocou lanovej techniky najbližšie ako to bolo možné, keďže počasie sa začalo rýchlo zhoršovať,“ povedala Hopjaková s tým, že po vysadení museli lekárka a záchranár ísť približne pol hodinu k pacientovi pešo.

„Lekárka mu poskytla neodkladné zdravotné ošetrenie. Keďže počasie pre nasadenie leteckej techniky bolo stále nevyhovujúce, spolu s ďalšími horskými záchranármi, ktorí sa im vybrali na pomoc pozemne, zniesli pacienta pomocou nosidiel k terénnemu autu. To doviezlo pacienta k vrtuľníku na miesto, kde už bolo možné bezpečne pristáť,“ uviedla Hopjaková. Dodala, že po preložení na palubu bol muž s ľahšou cievnou mozgovou príhodou letecky prevezený do popradskej nemocnice.

Viac k témam: Horskí záchranári, leteckí záchranári, Západné Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk – Turistu postihla v Západných Tatrách mozgová príhoda, pri jeho záchrane použili aj vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním