UEFA nateraz nepotrestá kluby, ktoré chceli založiť Superligu. Môže to však urobiť neskôr

23.4.2021 (Webnoviny.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) sa na piatkovom zasadnutí svojho výkonného výboru rozhodla minimálne nateraz netrestať dvanástku klubov, ktoré v predchádzajúcich dňoch avizovali vznik novej Superligy.

Z tejto iniciatívy napokon po pár dňoch vzišlo. Informuje o tom španielsky denník AS na svojom webe. Ako upozorňuje AS, UEFA môže k prijatiu trestov či sankcií pristúpiť neskôr.

PSG sa nezapojil

V praxi to znamená, že španielsky Real Madrid aj anglické tímy FC Chelsea z Londýna a Manchester City sa môžu nerušene pripravovať na semifinálové súboje Ligy majstrov.

Spolu s nimi medzi kvartetom semifinalistov figuruje aj francúzsky klub Paríž Saint-Germain, ktorý nebol medzi tuctom európskych klubov zapojených v spomenutej iniciatíve.

To isté platí aj pre londýnsky FC Arsenal a Manchester United v Európskej lige, tieto anglické kluby čaká semifinále tejto súťaže.

Búrka nevôle

Okrem uvedenej pätice tímov sa k vzniku novej Superligy hlásili aj FC Liverpool Tottenham Hotspur, Juventus Turín, Inter Miláno, AC Miláno, Atlético Madrid a FC Barcelona.

Po veľkej búrke nevôle z viacerých strán tieto mužstva aspoň dočasne pozastavili snahu o vznik novej súťaže nezávislej od UEFA.

Viac k témam: superliga
Zdroj: Webnoviny.sk – UEFA nateraz nepotrestá kluby, ktoré chceli založiť Superligu. Môže to však urobiť neskôr © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.