Ukrajinská armáda postúpila pri Bachmute o stovky metrov. Čo na to Rusi?

18.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské sily v priebehu stredy postupovali v okolí mesta Bachmut na východe krajiny, a to napriek tomu, že sa dostali pod silnú paľbu ruských jednotiek. Ako referuje spravodajský web CNN, tvrdí to hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V priebehu bojov naše jednotky pokračujú v postupe na okrajoch, napriek tomu, že momentálne nemajú výhodu v počte ľudí, munícii a výstroji. Podarilo sa nám postúpiť od 150 do 1700 metrov,“ povedal Čerevatyj. CNN konštatuje, že správy z bojiska nedokáže overiť.

Šéf ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin však tiež vyhlásil, že jeho bojovníci postúpili v rámci Bachmutu. Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová v stredu povedala, že ukrajinskí vojaci oslobodili asi 20 kilometrov štvorcových územia na severných a južných predmestiach Bachmutu.

Maľarová však priznala, že Rusko v Bachmute na niektorých miestach postupuje, pričom privádza na miesto výsadkárov a „ničí mesto delostrelectvom“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda postúpila pri Bachmute o stovky metrov. Čo na to Rusi? © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.