Úvod  >  Článok:  Ukrajinská vláda a ruskom podporovaní povstalci sa dohodli na výmene väzňov

Ukrajinská vláda a ruskom podporovaní povstalci sa dohodli na výmene väzňov

23.12.2019 (Webnoviny.sk) – Ukrajina a ruskom podporovaní separatisti sa v pondelok dohodli na podmienkach pre výmenu väzňov. Ruský vyslanec Boris Gryzlov, ktorý zastupuje Moskvu v kontaktnej skupine pre riešenie konfliktu na východe Ukrajiny, po jej pondelkových rokovaniach uviedol, že sa dohodli na výmene zajatcov do konca roka.

Zoznam väzňov, ktorých si obe strany vymenia, zatiaľ ale nie je dokončený, povedal zase ukrajinský zástupca. Zástupcovia ukrajinskej vlády a povstalcov v kontaktnej skupine rokovali o podmienkach výmeny už minulý týždeň, no neúspešne.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý okrem iného o výmene rokoval s najvyššími predstaviteľmi Ruska, Francúzska a Nemecka 9. decembra v Paríži, sa už skôr vyjadril, že očakáva, že všetkých 72 ukrajinských väzňov, ktorých zadržiavajú proruskí povstalci, sa vráti domov ešte pred koncom roka.

Vo vojne medzi ukrajinskou centrálnou vládou a proruskými povstalcami na východe Ukrajiny zahynulo od roku 2014 už 14-tisíc ľudí.

Viac k témam: proruskí separatisti, väzni, výmena
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská vláda a ruskom podporovaní povstalci sa dohodli na výmene väzňov © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním