Uviaznutá loď pri Mauríciu sa rozpadla, na palube by mohli byť stále desiatky ton ropy (video)

Share

17.8.2020 (Webnoviny.sk) – Japonská loď, ktorá uviazla na plytčine neďaleko afrického ostrovného štátu Maurícius, sa podľa miestnych úradov rozpadla.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Havarovaná loď neďaleko Maurícia

Plavidlo MV Wakashio 25. júla v obľúbenom dovolenkovom raji a oblasti známej pre bohatý výskyt voľne žijúcich živočíchov a významných mokradí natrafilo na plytčinu a začali z nej unikať tony paliva.

Napriek tomu, že väčšinu nákladu stihli odčerpať, v sobotu sa stav lode rapídne zhoršil. Od začiatku havárie sa pritom do mora vylialo údajne až tisíc ton ropy, približne štvrtina prepravovaného množstva. „Približne o 16:30 miestneho času sme spozorovali veľké odlomenie prednej časti plavidla,“ uviedol v sobotňajšom vyhlásení štátny krízový výbor.

Predpokladá sa, že na palube lode sa stále nachádza zhruba 90 ton paliva. Americká analytická spoločnosť Ursa Space Systems monitorovala situáciu prostredníctvom fínskych satelitov a zistila, že do 11. augusta chemikálie znečistili plochu veľkú 27 kilometrov štvorcových.

Viac k témam: havária lode, únik ropy
Zdroj: Webnoviny.sk – Uviaznutá loď pri Mauríciu sa rozpadla, na palube by mohli byť stále desiatky ton ropy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.