V Anglicku sa má zrušiť povinná izolácia po nakazení sa koronavírusom, rušia aj ďalšie reštrikcie

20.2.2022 (Webnoviny.sk) – Požiadavka, aby ľudia, ktorí sa nakazili ochorením COVID-19, zostávali v izolácii, sa má v Anglicku na budúci týždeň zrušiť. Všetky doterajšie reštrikcie zamerané proti šíreniu koronavírusu v krajine by sa podľa britskej vlády mali skončiť v nadchádzajúcich dňoch. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Doteraz pozitívne testovaní ľudia v Anglicku alebo tí, ktorí majú symptómy, musia zostať 10 dní v izolácii. Britský premiér Boris Johnson však uviedol, že rozhodnutie zrušiť požiadavku izolácie sa môže prijať ako výsledok „silnej ochrany proti vírusu získanej nasadením vakcín, novými metódami liečby a vedeckým pochopením, čo tento vírus môže spôsobovať.“

Približne 91 percent obyvateľov Spojeného kráľovstva vo veku nad 12 rokov dostalo aspoň jednu dávku vakcíny, 85 percent ľudí je zaočkovaných dvomi dávkami a 66 percent dostalo posilňujúcu dávku očkovacej látky.

Viac k témam: Izolácia, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu, Reštrikcie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Anglicku sa má zrušiť povinná izolácia po nakazení sa koronavírusom, rušia aj ďalšie reštrikcie © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.