V centre Bratislavy bude počas silvestrovských osláv viac policajtov, zapoja aj zásahovú jednotku

Share

31.12.2019 (Webnoviny.sk) – Mestská polícia v Bratislave posilní svoje hliadky počas novoročných osláv. „V súvislosti s príchodom Silvestra a osláv Nového roka 2020 prijala mestská polícia hlavného mesta SR Bratislava tak ako po iné roky viaceré bezpečnostné opatrenia. Do opatrení budú zapojení policajti zo všetkých bratislavských expozitúr, policajti zo zásahovej jednotky či stanice jazdeckej polície a kynológie. Budeme participovať s Policajným zborom Slovenskej republiky,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa mestskej polície v Bratislave Tatiana Kurucová.

Problematická Obchodná ulica

V tomto roku v auguste zriadili v Bratislave aj zásahovú jednotku Mestskej polície v Bratislave, ktorá riešila od svojho založenia už viac ako 500 prípadov a priestupkov.

Stanicu zásahovej jednotky, ktorú nazývajú „rýchla rota“, zriadili na Obchodnej ulici v mestskej časti Staré Mesto, ktorá býva predovšetkým v nočných hodinách problematická.

„Čo sa týka výkonu služby zásahovej jednotky na Obchodnej ulici ideme v štandardnom režime. Samozrejme, počas silvestrovských osláv a osláv príchodu Nového roka 2020 budú aj policajti z tejto jednotky zaradení do výkonu služby v centre mesta,“ doplnila Kurucová.

Chýbajú ľudia

Mestská polícia spustila v októbri náborovú kampaň pre nových záujemcov, keďže hlavné mesto má dlhodobý problém s nedostatkom mestských policajtov, ktorý sa snaží bratislavský magistrát vyriešiť prijatím nových príslušníkov a navýšením rozpočtu o viac ako jeden milión eur.

„Chronickým a absolútne najzávažnejším problémom Mestskej polície v Bratislave je jej dlhodobá personálna poddimenzovanosť, ktorá neumožňuje jej optimálne fungovanie,“ uviedol náčelník bratislavskej mestskej polície Marek Gajdoš.

Koncom roka dostala mestská polícia aj päť nových defibrilátorov, ktoré môžu pomôcť ešte pred príchodom sanitky. „Keďže pri srdcových problémoch ide o sekundy, pomoc musí prísť ešte pred príchodom záchranky. Tieto defibrilátory majú jednoduché použitie a jasne hlasovo navigujú používateľa, čo má robiť, vďaka čomu môžu zachrániť nejeden ľudský život,“ uviedol viceprimátor Juraj Káčer.

Viac k témam: Silvester
Zdroj: Webnoviny.sk – V centre Bratislavy bude počas silvestrovských osláv viac policajtov, zapoja aj zásahovú jednotku © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.