V Premier League nastúpil historicky najmladší hráč, debutant Harvey Elliott má iba 16 rokov

LONDÝN 5. mája (WebNoviny.sk) – Stredopoliar Fulhamu Harvey Elliott sa stal v sobotu historicky najmladším hráčom, ktorý zasiahol do zápasu anglickej najvyššej súťaže Premier League.

Vo veku 16 rokov a 30 dní nastúpil v dueli 37. kola proti Wolverhamptonu Wanderers, v ktorom „chalupári“ prehrali tesne 0:1.

Tréner Steve Parker poslal talentovaného mladíka na trávnik v 88. minúte. „Zaslúžil si to. V ostatných troch týždňoch predvádzal na tréningoch výborné výkony. Je to špeciálny talent a potrebujeme z neho dostať to najlepšie,“ uviedol Parker pre britskú televíziu BBC.

Člen anglickej reprezentácie do 17 rokov dal o sebe vedieť už v septembrovom dueli ligového pohára, v ktorom naskočil do hry ešte ako pätnásťročný a vytvoril klubový rekord. Zaujímavosťou je, že do soboty bol najmladším hráčom histórie Premier League takisto futbalista Fulhamu. V polovici mája 2007 nastúpil ľavý obranca Matthew Briggs na ligový duel vo veku 16 rokov a 68 dní.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – V Premier League nastúpil historicky najmladší hráč, debutant Harvey Elliott má iba 16 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.