V Rakúsku po prevrátení raftu zahynuli dvaja ľudia, tragické udalosti sa stali aj na cestách

5.8.2019 (Webnoviny.sk) – Dvaja ľudia prišli v pondelok o život pri prevrátení raftu na rieke Salzach pri rakúskom meste Salzburg pri hraniciach s Nemeckom, informovali rakúske záchranné zložky.

Podľa svedkov sa raft prevrátil v úzkej rokline v oblasti Salzach-Öfen. Záchranári vytiahli na breh dve osoby, ktoré však už nedokázali zachrániť.

Tragické udalosti na cestách

Podľa informácií rakúskeho portálu ORF jednou z obetí je 23-ročný Srb žijúci v Nemecku, štátnu príslušnosť druhej obete úrady zatiaľ nezverejnili. Záchranári sa tiež snažili zistiť, či sa na rafte nenachádzali aj ďalšie osoby, nateraz žiadne ďalšie obete nehlásia. Nešťastie sa stalo v čase najvyššej turistickej sezóny.

Tragické udalosti sa stali v Rakúsku aj na cestách. V pondelok pri dopravnej nehode pri Klagenfurte na juhu krajiny prišli v červenom kabriolete o život rodičia a jedno z dvoch vezúcich sa detí. Druhé dieťa previezli letecky do nemocnice v Klagenfurte. Zrážku neprežil ani vodič druhého auta.

Po náraze do cyklovozíka zahynuli deti

V nedeľu podvečer sa stala tragická dopravná nehoda pri meste Hausleiten severozápadne od Viedne, keď 60-ročný vodič narazil z neznámych príčin na vidieckej ceste do cyklovozíka s dvomi deťmi, ktorý ťahala ich matka za elektrickým mopedom s malým výkonom, čo je v Rakúsku povolené.

Na mieste nehody prišlo o život jednoročné dievčatko, jej štvorročná sestra skonala v noci v nemocnici. Zranenia utrpela aj ich 39-ročná matka. Vodič auta ani jeho žena sa pri nehode nezranili.

Viac k témam: rafting, tragická nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – V Rakúsku po prevrátení raftu zahynuli dvaja ľudia, tragické udalosti sa stali aj na cestách © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.