V reprezentácii Francúzska na MS v hokeji 2019 figuruje aj bývalý hráč Banskej Bystrice

BRATISLAVA 27. apríla (WebNoviny.sk) – Francúzska hokejová reprezentácia sa na májových majstrovstvách sveta na Slovensku predstaví s kádrom zloženým prevažne z hráčov domácich klubov.

Da Costa si chce oddýchnuť

Tréner Philippe Bozon má aktuálne k dispozícii troch brankárov, deviatich obrancov a štrnástich útočníkov. Až devätnásť z nich na klubovej úrovni pôsobilo v sezóne 2018/2019 vo Francúzsku.

Štyria hrali vo švajčiarskej NLA a po jednom v Nemecku, Česku a Fínsku. V tíme figuruje aj obranca Olivier Dame-Malka, ktorý v minulosti krátko pôsobil v Banskej Bystrici.

Vo francúzskom výbere chýba útočník Stéphane da Costa, ktorý sa necíti byť v dobrej fyzickej kondícii a chce si radšej oddýchnuť.

Generálka proti Talianom

Rodák z Paríža absolvoval v aktuálnej sezóne za Avtomobilist Jekaterinburg v Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 66 zápasov so ziskom 51 bodov za 23 gólov a 28 asistencií. V minulosti hral aj v NHL za Ottawu Senators.

Hokejisti Francúzska odohrajú pred štartom MS ešte dva zápasy. Už v sobotu 27. apríla si vo švajčiarskej Ženeve zmerajú sily s domácimi hráčmi a v piatok 3. mája ich čaká domáca generálka proti Talianom.

Následne sa presunú do dejiska šampionátu, Francúzi v základnej A-skupine v Košiciach nastúpia postupne proti výberom Dánska, USA, Nemecka, Kanady, Slovenska, Fínska a Veľkej Británie.

Káder hokejovej reprezentácie Francúzska v príprave na MS v hokeji 2019

Brankári: Henri-Corentin Buysse (Amiens), Florian Hardy (Angers), Sebastian Ylönen (Anglet)
Obrancovia: Florian Chakichvili, Kévin Dusseau (obaja Rouen), Pierre Crinon (Gap), Olivier Dame Malka (Nice), Hugo Gallet, Jonathan Janil (obaja Bordeaux), Kévin Hecquefueille (Mulhouse), Antonin Manavian (Grenoble), Thomas Thiry (Zug, Švaj.)
Útočníci : Timothé Bozon, Eliot Berthon (obaja Ženeva, Švaj.), Charles Bertrand (Fribourg, Švaj.), Valentin Claireaux (Vaasan Sport, Fín.), Sacha Treille, Teddy da Costa, Damien Fleury, Guillaume Leclerc (všetci Grenoble), Cédric di Bio Balsamo (Lyon), Nicolas Ritz, Anthony Guttig (obaja Rouen), Jordann Perret (Pardubice, ČR) Anthony Rech (Schwenningen, Nem.), Peter Valier (Bordeaux)

Viac k témam: francúzska hokejová reprezentácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – V reprezentácii Francúzska na MS v hokeji 2019 figuruje aj bývalý hráč Banskej Bystrice © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.