V Smere sú podľa Matoviča pred prezidentskými voľbami zúfalí, Blaha si za kritikou Čaputovej stojí

BRATISLAVA 9. marca (WebNoviny.sk) – Vrcholiaca kampaň pred prezidentskými voľbami je opakovaním sa minulosti spred piatich rokov. Uviedol to v sobotňajšej relácii RTVS Sobotné dialógy líder opozičného hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič.

Podľa koaličného poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD) si musí kandidátka na tento post Zuzana Čaputová jednoducho zvyknúť na politickú kritiku. Obaja poslanci Národnej rady SR si v sobotňajšej relácii telerozhlasu vymieňali osobné invektívy.

Blaha označil Matoviča za klamára

Matovič povedal, že s Blahom sa do diskusie nikomu nechcelo ísť, ale obetoval sa, aby vyvrátil jeho urážky a obvinenia. Na druhej strane označil Blaha Matoviča za klamára a daňového podvodníka.

„Ja si myslím, že presne ako bol zúfalý Robert Fico pred piatimi rokmi, sú zúfalí v Smere aj teraz, pretože podľa všetkého utrpia ďalšiu porážku. Voči Zuzane Čaputovej útočia na tie najprízemnejšie pudy, ale ja verím, že občania túto kampaň prekuknú a opäť sa nadýchnu k pozitívnej zmene,“ povedal Matovič.

Dostala peniaze od mimovládky

Blaha reagoval aj na svoje statusy na sociálnej sieti Facebook, ktoré sú podľa jeho slov kritické, ale nie vulgárne či antisemitistické. Proti takýmto označeniam sa chce brániť aj súdnou cestou.

„Ja som vôbec nekomentoval pôvod Goldmanovcov. Iba som uviedol, že pani Čaputová dostala peniaze od mimovládky zo Spojených štátov amerických, za ktorou stojí aj táto rodina,“ uviedol Blaha.

Podľa jeho slov je Maroš Šefčovič schopným kandidátom, pretože je to úspešný slovenský diplomat. Blaha tiež tvrdí, že Čaputová je liberálnou fanatičkou bez výraznejších skúseností.

Šefčovičovi nepomohli ani oslavy MDŽ

„Áno, pán Šefčovič je skúseným človekom, ale uchádza sa o dôveru občanov s podporou strany Smer. Zuzana je výbornou kandidátkou a bude pevne verím skvelou prezidentkou,“ odpovedal Matovič na Blahove slová.

Podľa lídra OĽaNO Matoviča nepomohli Šefčovičovi ani oslavy Medzinárodného dňa žien, ktoré organizovala strana Smer-SD. Blaha tiež povedal, že si musí Čaputová zvyknúť na politickú kritiku.

„Chránite ju ako kvetinku, pritom ide iba o obyčajnú kritiku, za ktorou si stojím. Pokiaľ sa pani Čaputová uchádza o post v prezidentskom paláci, musí si na ňu jednoducho zvyknúť,“ uzavrel Blaha.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – V Smere sú podľa Matoviča pred prezidentskými voľbami zúfalí, Blaha si za kritikou Čaputovej stojí © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.