Úvod  >  Článok:  Veľká Británia nebude mať nové referendum o brexite, zamietla ho drvivá väčšina poslancov

LONDÝN 14. marca (WebNoviny.sk) – Britský parlament hlasoval vo štvrtok proti konaniu nového referenda o brexite. Poslanci túto možnosť zamietli v pomere hlasov 334 ku 85. Štvrtkové hlasovanie však nebráni tomu, aby sa niektorí poslanci podporu pre túto iniciatívu pokúsili získať aj neskôr.

V referende v roku 2016 hlasovalo za odchod Veľkej Británie z Európskej únie 52 percent Britov, 48 percent ich bolo proti.

Podľa prieskumov verejnej mienky je však medzičasom už výrazná väčšina občanov Veľkej Británie proti odchodu krajiny z únie a mnohí politici preto požadujú opätovné referendum o brexite. To však premiérka Theresa Mayová striktne odmieta, pretože je podľa nej hlúpe pýtať sa občanov ešte raz na to isté, na čo už raz odpovedali.

V stredu poslanci dolnej komory britského parlamentu hlasovali proti vystúpeniu krajiny z Európskej únie bez akejkoľvek dohody. Odchod krajiny z európskeho bloku je zatiaľ stále naplánovaný na 29. marca.

Viac k témam: Brexit, Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľká Británia nebude mať nové referendum o brexite, zamietla ho drvivá väčšina poslancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním