Úvod  >  Článok:  Video: Černák s gólovou „bombou“ aj proti Fínsku, počas zápasu ho museli zašívať

Video: Černák s gólovou „bombou“ aj proti Fínsku, počas zápasu ho museli zašívať

KOŠICE 12. mája (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejisti získali v úvodných dvoch zápasoch turnaja tri body. V piatok zdolali Američanov 4:1 a v sobotu nestačili na Fínov pomerom 2:4. Napriek tomu hodnotia vstup do turnaja pozitívne.

„Sme spokojní, pretože to boli obaja nároční súperi. Podali sme dvakrát dobrý výkon, v jednom prípade to vyšlo, v druhom nie,“ zhodnotil pragmaticky zadák Erik Černák, ktorý v oboch zápasoch skóroval. „Nesústredím sa na góly, snažím sa hlavne poctivo pracovať v obrannom pásme. V prípade možnosti podporím aj útok a snažím sa o streľbu,“ dodal odchovanec HC Košice.

Výkon slovenských hokejistov po sobotňajšom zápase v štúdiu RTVS pochválil aj asistent trénera Ján Lašák: „Sme veľmi sklamaní, dostali sme tretí gól a to nakoniec rozhodlo, Bol to nešťastný moment, krátko predtým sme mohli dať tretí gól my. Naše mužstvo aj dnes ´makalo´, šliapalo, všetci sú odhodlaní, bojujú. To je pre nás najväčšie plus, že všetci bojujú pre tento mančaft. Ďaloga skončil v nemocnici, Černáka zašívali a vrátil sa do zápasu. Kanada je ešte veľmi ďaleko. Keď sa nám podarí uhrať nejaké body, budeme radi, Dnes nám ušli pomedzi prsty.“

MS v hokeji 2019: Slovensko – Fínsko

 

Viac k témam: fínska hokejová reprezentácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Černák s gólovou „bombou“ aj proti Fínsku, počas zápasu ho museli zašívať © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním