Video: Člen britskej vlády zaútočil na aktivistku Greenpeace, zábery znepokojili aj Mayovú

BRATISLAVA 21. júna (WebNoviny.sk) – Člen britskej vlády v piatok na slávnostnej večeri za účasti členov vlády zaútočil na aktivistku Greenpeace, ktorej sa podarilo dostať na toto podujatie a protestovala proti nedostatočnej snahe vlády v boji proti klimatickým zmenám.

V momente, keď aktivistka Greenpeace Janet Barker prechádzala poza sedadlo námestníka ministerstva zahraničných vecí Marka Fielda, ten vstal, zúrivo ju sotil o stĺp a potom za neustáleho sácania do nej ju vyprevadil z miestnosti.

Udalosť je natočená na videu, ktoré vyvolalo vlnu nevôle a nahnevaných reakcií na sociálnych sieťach. Správanie sa námestníka ministra sa nepáčilo ani premiérke Therese Mayovej. Ako informovala jej hovorkyňa, Mayová „zábery videla a veľmi ju znepokojili„. Premiérka sa rozhodla námestníka ministra zahraničia postaviť mimo služby minimálne do času, kým sa jeho správanie nevyšetrí.

Viac k témam: britská vláda, Greenpeace
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Člen britskej vlády zaútočil na aktivistku Greenpeace, zábery znepokojili aj Mayovú © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.