Video: Iránsky parlament skandoval heslo „Smrť Amerike“ a vyjadril podporu Revolučným gardám

TEHERÁN 9. apríla (WebNoviny.sk) – Iránski poslanci sa zišli na otvorenom zasadnutí parlamentu, pričom skandovali heslo „Smrť Amerike„. Stalo sa tak po tom, čo USA v pondelok zaradili na svoj zoznam zahraničných teroristických organizácií elitné iránske Revolučné gardy.

Podpora v uniformách gárd

Polooficiálna iránska tlačová agentúra Fars informovala, že mnohí z poslancov boli oblečení v uniformách gárd, aby im tak vyjadrili podporu.

Predseda iránskeho parlamentu Alí Larídžání odsúdil rozhodnutie Washingtonu s tým, že je to „vrchol hlúposti a neznalosti„. V krajine si pritom pripomínajú Národný deň Revolučných gárd.

USA označil za podporovateľa terorizmu

Pondelkové rozhodnutie Washingtonu je podľa agentúry AP bezprecedentným vyhlásením voči zahraničnej vláde a mohlo by viesť k odvetným opatreniam, čo by Spojeným štátom sťažilo prácu so spojencami v regióne.

Irán na tento krok reagoval s tým, že vyhlásil americké ozbrojené sily za teroristické a USA označil za „podporovateľa terorizmu„.

Viac k témam: Iránske revolučné gardy, poslanci, Spojené štáty americké, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Iránsky parlament skandoval heslo „Smrť Amerike“ a vyjadril podporu Revolučným gardám © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.