Video: Nálety Líbyjskej národnej armády na Tripolis sa zintenzívnili, zasiahli aj ďalšie mestá

Share

KÁHIRA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Samozvaná Líbyjská národná armáda (LNA) generála Chalífa Haftara za posledné dva dni zintenzívnila nálety na konkurenčné milície v hlavnom meste Tripolis a jeho okolí. Uviedli to v pondelok líbyjskí predstavitelia.

Nálety a ostreľovanie tiež zasiahli mestá Chalít al-Forján, Ajn Zará a al-Twaíša, ktoré ležia južne od Tripolisu. Predstavitelia hovorili pod podmienkou anonymity, pretože neboli oprávnení poskytovať informácie médiám.

Boje o Tripolis vypukli začiatkom apríla. LNA bojuje s konkurenčnými milíciami, ktoré podporujú medzinárodne uznanú vládu ovládajúcu Tripolis a západ krajiny. Konflikt vyhnal podľa Organizácie Spojených národov z domovov už viac než 41-tisíc ľudí a pripravil o život vyše 270 osôb vrátane civilistov.

Najnovšie násilnosti sprevádzajú obavy z vypuknutia ďalšej občianskej vojny podobnej tej, ktorá po povstaní v roku 2011 viedla k zvrhnutiu a smrti dlhoročného diktátora Muammara Kaddáfího.

Viac k témam: Líbyjská národná armáda, nálety, Tripolis
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Nálety Líbyjskej národnej armády na Tripolis sa zintenzívnili, zasiahli aj ďalšie mestá © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...