Video: Tréner Guľa povolal na zápasy slovenskej „21“ aj proti Česku najmä hráčov z Fortuna ligy

Share

aktualizované 29. mája, 11:39

BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) – V nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adriána Guľu na prípravné zápasy proti rovesníkom z Arménska (6. júna v Žiari nad Hronom) a Česka (9. 6. v Zell am See/Rak,) figuruje 24 hráčov.

Dva júnové duely sú pre „sokolíkov“ poslednou skúškou pred štartom kvalifikácie o postup na ME 2021 hráčov tejto vekovej kategórie v Maďarsku a Slovinsku, ktorú odštartujú začiatkom septembra súbojom s Azerbajdžanom.

Spoločná dohoda s Krejčím

„Zápas s Arménskom sme riešili ihneď po žrebe, pretože tento tím sa herným štýlom podobá na Azerbajdžan. V prípade duelu s Českom vznikla spoločná dohoda s ich trénerom Krejčím. Česi majú výborné mužstvo, ktoré je pokope dlhší čas. Stretnutie odohráme v Rakúsku, keďže český tím tam absolvujú kemp. Pôvodne sme chceli hrať iba jeden zápas, keďže je to obdobie po skončení sezóny. Napokon sme zvolili dvojzápasový model, ktorý je podobný kvalifikačným súbojom. Potrebujeme vidieť reakciu chlapcov na dva zápasy v priebehu krátkeho času,“ povedal Guľa na stredajšej tlačovej konferencii.

V slovenskom kádri hrajú prím futbalisti z domácej najvyššej súťaže, priestor dostanú až dvadsiati hráči. Z legionárov sa v najbližších dueloch predstavia iba stredopoliari Peter Pokorný (FC Liefering/Rak.) s Martinom Adamcom (Jagiellonia Bialystok/Poľ.) a útočník Ľubomír Tupta (Hellas Verona/Tal.).

Jediným mužom z druhej najvyššej slovenskej ligy je brankár Frederik Valach z FC Petržalka. Trénerský štáb sa však bude musieť zaobísť bez viacerých stabilných členov mužstva.

Nemôžu rátať s Majdanom ani Boženíkom

„Je to posledný zraz pred kvalifikáciou. Nominácia oproti predchádzajúcemu marcovému zrazu neprešla zásadnými zmenami, vstúpili do toho akurát zranenia. Vladimír Majdan má vážnejšie zdravotné problémy, Michal Tomič je v procese rekonvalescencie a Matúš Kmeť ide na operáciu očí. Zo širšieho kádra nebola optimálna ani situácia okolo Alexandra Mojžiša a Filipa Vaška. Zároveň nemôžeme počítať s Róbertom Boženíkom, ktorý dostal pozvánku do A-mužstva. Káder chceme pred štartom kvalifikácie stabilizovať, ale potrebujeme tiež hľadať ďalšie alternatívy v zostave,“ pokračoval rodák z Novák.

Júnový dvojzápas SR „21“ sa uskutoční netypicky po skončení klubovej sezóny, čo bude pre realizačný tím nová skúsenosť. „Podstatné je, aby sme ´ukočírovali´ hráčov, ktorým sa darí aj nedarí. Potrebujeme vidieť, ako hráči reagujú po tom, čo sa im na klubovej úrovni nedarilo. Taktiež budeme zvedaví na to, či si niektorí prenesú formu z klubu aj do reprezentácie. Hlavné bude to, aby sa hráči naučili pracovať v najvyššom nasadení za každých okolností,“ dodal 43-ročný Guľa.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na prípravné zápasy proti Arménsku „21“ (6. júna v Žiari nad Hronom) a Česku „21“ (9. júna v Zell am See/Rak.):

Brankári: Martin Vantruba (FK Železiarne Podbrezová), Frederik Valach (FC Petržalka), Samuel Petráš (MŠK Žilina)
Obrancovia: Dominik Špiriak (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Kristián Vallo (MŠK Žilina), Martin Šulek (AS Trenčín), Denis Petro (MFK Zemplín Michalovce), Matej Oravec (FK Železiarne Podbrezová), Martin Bednár (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Branislav Sluka (MŠK Žilina), Matúš Vojtko (MFK Zemplín Michalovce)
Stredopoliari: Peter Pokorný (FC Liefering/Rak.), Martin Gamboš (MŠK Žilina), Jozef Špyrka (FK Železiarne Podbrezová), Christián Herc (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce), Milan Kvocera (AS Trenčín), Martin Adamec (Jagiellonia Bialystok/Poľ.), Marián Chobot (FC Nitra), Denis Baumgartner (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Jakub Švec (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble)
Útočníci: Marek Fábry (FC Nitra), Ľubomír Tupta (Hellas Verona/Tal.), Dávid Strelec (ŠK Slovan Bratislava)

Realizačný tím:
Tréner: Adrián Guľa
Asistent trénera: Marián Zimen
Tréner brankárov: Pavel Kamesch
Kondičný tréner: Martin Kojnok
Videoanalytik: Ladislav Kubalík
Technický vedúci: Martin Hrnčír
Lekár: František Rigo
Fyzioterapeuti: Otto Szabó, Jozef Štieber
Kustódi: Michal Beseda, Peter Paulický

Viac k témam: slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tréner Guľa povolal na zápasy slovenskej „21“ aj proti Česku najmä hráčov z Fortuna ligy © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: FutbalŠport

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.