Úvod  >  Článok:  Video: V nočnom klube v Kwangdžu sa zrútil balkón so športovcami a zabil dvoch ľudí

Video: V nočnom klube v Kwangdžu sa zrútil balkón so športovcami a zabil dvoch ľudí

27.7.2019 (Webnoviny.sk) – V juhokórejskom meste Kwangdžu sa v sobotu v jednom z nočných klubov zrútil vnútorný balkón. Podľa úradov si nešťastie vyžiadalo dvoch mŕtvych a 16 zranených vrátane niekoľkých športovcov, ktorí sú v týchto dňoch v Kwangdžu na svetovom šampionáte v plaveckých športoch.

Polícia mená nezverejnila

V podniku neďaleko dediny pre športovcov, kde sú ubytovaní účastníci spomenutého podujatia, sa v čase incidentu nachádzali stovky ľudí.

Ako uviedla tamojšia polícia, medzi zranenými je desať cudzincov, z toho ôsmi športovci – traja Američania, dvaja Novozélanďania a po jednom Holanďanovi, Talianovi a Brazílčanovi.

Ich mená však nezverejnili. Utrpeli zväčša menšie zranenia, akurát jedna americká vodnopólová reprezentantka musela podstúpiť operáciu. Podľa polície z Kwangdžu sú aj zvyšní dvaja Američania hráči vodného póla.

Športovci sa snažili pomôcť

„Je to strašná tragédia. Naši hráči z mužských aj ženských tímov sa vybrali spoločne osláviť víťazstvo amerických žien na majstrovstvách sveta, keď došlo k tragédii v nočnom klube. Naše srdcia sú s obeťami nešťastia a ich rodinami,“ vyhlásil generálny riaditeľ vodnopólovej asociácie v USA Christopher Ramsey.

Neskôr sa v amerických médiách objavila správa, že zranenou Američankou je Kaleigh Gilchristová, ktorá utrpela rozsiahle zranenia dolných končatín. Ďalšími dvomi zranenými Američanmi majú byť Paige Hauschildová a Johnny Hooper, ktorým museli zašiť tržné rany.

Kapitán amerických vodných pólistov Matt Small sa s nepríjemnou skúsenosťou podelil s verejnosťou a poznamenal, že športovci sa bezprostredne snažili podať zraneným prvú pomoc. „Všetko bolo ako obvykle a odrazu sa to zrútilo doslova pod našimi nohami,“ vyhlásil Small.

Viac k témam: športovci, tragédia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: V nočnom klube v Kwangdžu sa zrútil balkón so športovcami a zabil dvoch ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním