Úvod  >  Článok:  Video: Viviani s hetrikom na EuroEyes Cyclassics Hamburg, Sagan bol v rýchlej koncovke šiesty

Video: Viviani s hetrikom na EuroEyes Cyclassics Hamburg, Sagan bol v rýchlej koncovke šiesty

25.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil šieste miesto v prestížnych jednorazových pretekoch EuroEyes Cyclassics Hamburg zaradených do seriálu WorldTour. Tradičnú augustovú nemeckú klasiku so štartom aj cieľom v Hamburgu (216,7 km) tretíkrát po sebe vyhral Talian Elia Viviani.

Šprintér tímu Deceuninck – Quick Step potvrdil famóznu formu z uplynulých troch týždňov, keď postupne triumfoval v londýnskych jednorazových pretekoch Prudential RideLondon-Surrey Classic, majstrovstvách Európy v holandskom Alkmaare a teraz aj v Hamburgu.

Viviani v záverečnom špurte pokoril Austrálčana Caleba Ewana (Lotto Soudal) a krajana Giacoma Nizzola (Dimension Data). Trojnásobného majstra sveta Petra Sagana v rýchlej koncovke zdolali aj štvrtý Nór Alexander Kristoff (UAE-Team Emirates) a piaty Holanďan Mike Teunissen (Jumbo-Visma).

Tridsaťročný Viviani si pripísal desiate víťazstvo v tejto sezóne a dovedna sedemdesiate siedme v profikariére na ceste. Zlatý medailista z pretekov v omniu v dráhovej cyklistike z olympijských hier v Riu de Janeiro 2016 si bude môcť rozšíriť svoju zbierku úspechov aj na tohtoročných pretekoch Okolo Slovenska (18.- 21. 9.), kde bude jednou z hviezd tímu Deceuninck – Quick Step.

Výsledky – EuroEyes Cyclassics Hamburg 2019

Hamburg – Hamburg, 216,7 km

1. Elia Viviani (Tal.) Deceuninck – Quick Step 4:47:27 h, 2. Caleb Ewan (Aus.) Lotto Soudal, 3. Giacomo Nizzolo (Tal.) Dimension Data, 4. Alexander Kristoff (Nór.) UAE-Team Emirates – všetci rovnaký čas ako víťaz, 5. Mike Teunissen (Hol.) Jumbo-Visma +1 s, 6. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +1.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, Deceunick – Quick Step, EuroEyes Cyclassics Hamburg 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Viviani s hetrikom na EuroEyes Cyclassics Hamburg, Sagan bol v rýchlej koncovke šiesty © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním