Site icon Spišiakoviny

Viktória Kužmová neuspela v slovensko-českom derby a semifinále v Taškente si nezahrá

26.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa s turnajom WTA v uzbeckom Taškente rozlúčila vo štvrťfinále dvojhry. Vo štvrtok nezvládla zápas s Češkou Kristýnou Plíškovou, ako najvyššie nasadená hráčka podľahla turnajovej päťke za 75 minút 3:6, 4:6.

Košická rodáčka, 56. v rebríčku WTA, až trikrát prišla o vlastný servis, súperku pritom brejkla len raz. V ôsmej hre druhého setu pri podaní Plíškovej odvrátila dva mečbaly a vzápätí využila jediný z troch brejkbalov v zápase. O niekoľko okamihov neskôr však už Češka využila tretí mečbal na prienik do semifinále.

Semifinalistka štvorhry na US Open Viktória Kužmová štartovala na turnaji v Taškente prvýkrát a ako najvyššie nasadená hráčka mala dobré vyhliadky na svoj premiérový titul z podujatí WTA. V hlavnom meste Uzbekistanu ukončila negatívnu sériu troch singlových prehier, ktorú zaznamenala na americkom kontinente. Po dvoch triumfoch však prišiel neúspech v súboji s českou tenistkou.

Taškent – dvojhra – štvrťfinále

štvrtok

Kristýna Plíšková (ČR-5) – Viktória Kužmová (SR-1) 6:3, 6:4 za 75 minút

Viac k témam: Taškent, WTA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Viktória Kužmová neuspela v slovensko-českom derby a semifinále v Taškente si nezahrá © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version