Vláda schválila investičnú pomoc za takmer 28 miliónov eur, vzniknúť by mali stovky pracovných miest

17.4.2021 (Webnoviny.sk) – V minulom roku schválila vláda investičnú pomoc pre 12 spoločností. Ako sa uvádza v Správe o stave podnikateľského prostredia v Slovenskej republike, projekty by mali napomôcť vytvoreniu 1 065 nových pracovných miest a priniesť investície viac ako 123 miliónov eur.

„Celková schválená pomoc bola vo výške 27 968 719 eur (vo väčšine prípadov vo forme daňovej úľavy),“ informuje materiál. Okrem priemyselnej výroby boli podporené aj dve technologické centrá a centrum podnikových služieb. Vlani bola pritom v súvislosti s koronakrízou schválená novela zákona o regionálnej investičnej pomoci, ktorá zmiernila niektoré podmienky a povinnosti súvisiace s investičnou pomocou.

Vláda napríklad v júni uplynulého roka podporila spoločnosť FTE automotive Slovakia s.r.o. pri stavbe jej technologického centra pre opravy brzdových strmeňov v existujúcom výrobnom závode v Prešove. Firma získala investičnú pomoc vo výške 460-tisíc eur vo forme úľavy na dani z príjmu.

Prisľúbila vznik 30 nových pracovných miest. V októbri 2020 zase kabinet odklepol pomoc vo výške 4,45 milióna eur pre spoločnosť Punch Precision, ktorá v Detve buduje nový závod na výrobu a vývoj hliníkových komponentov. Firma chce na Slovensku preinvestovať takmer 41 miliónov eur a do konca roku 2023 vytvoriť 352 nových pracovných miest.

Viac k témam: finančná pomoc, firmy, podnikatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda schválila investičnú pomoc za takmer 28 miliónov eur, vzniknúť by mali stovky pracovných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.