Vlhová má o veľkú súperku menej, Shiffrinová v alpskej kombinácii štartovať nebude

Vlhová má o veľkú súperku menej, Shiffrinová v alpskej kombinácii štartovať nebude

AARE 6. februára (WebNoviny.sk) – Američanka Mikaela Shiffrinová nezíska štyri zlaté medaily na majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare, ako to mnohí predpovedali.

Po triumfe v super G sa 23-ročná kráľovná svetových zjazdoviek rozhodla, že vynechá piatkovú alpskú kombináciu a sústredí sa na slalom a obrovský slalom v závere druhého týždňa šampionátu.

Shiffrinová absolvuje tri disciplíny

Dovedna teda absolvuje len tri disciplíny z náročného programu MS 2019. Shiffrinová o tom informovala prostredníctvom sociálnej siete.

„Po porade s členmi nášho tímu sme dospeli k záveru, že s kombináciou by toho bolo priveľa. Táto sezóna už prekonala moje najdivokejšie sny a stále nie je na konci,“ uviedla Mikaela Shiffrinová v statuse na twitteri a pridala aj ďalšie svoje pocity: „Mám z toho občas v hlave chaos. Nie je jednoduché vybalansovať v sebe túžbu po pretekoch s potrebou oddychu po mentálnej aj fyzickej stránke. Veríme, že bude lepšie, ak všetku svoju energiu sústredím do pretekov v slalome a obrovskom slalome. Alpskú kombináciu aj zjazd vynechám, všetkým pretekárkam v nich želám veľa šťastia. Vidíme sa na obrovskom slalome.“

Vlhová potvrdila účasť v alpskej kombinácii

Neúčasťou Shiffrinovej nastane situácia, že v piatkových kombinačných pretekoch žien v Aare budú chýbať zlatá aj strieborná medailistka z vlaňajších zimných olympijských hier v Pjongčangu.

Olympijská šampiónka Švajčiarka Michelle Gisinová pre zranenie do Švédska ani nevycestovala a strieborná Shiffrinová aktuálne zvolila dobitie batérii pred účasťou v pretekoch lyžiarskych univerzálok.

Na pripomenutie treba uviesť, že bronz pred rokom v Kórejskej republike získala Švajčiarka Wendy Holdenerová a Slovenka Petra Vlhová bola piata s odstupom 65 stotín sekundy na medailovú priečku. Vlhová na rozdiel od Shiffrinovej potvrdila svoju účasť v alpskej kombinácii v Aare.

Viac o téme —> MS v zjazdovom lyžovaní 2019

Viac k témam: Aare, majstrovstvá sveta (MS) v zjazdovom lyžovaní, zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová má o veľkú súperku menej, Shiffrinová v alpskej kombinácii štartovať nebude © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.