Site icon Spišiakoviny

Vo finále mužskej dvojhry na Roland Garros sa stretne Novak Djokovič a Rafael Nadal

10.10.2020 (Webnoviny.sk) – Finále mužskej dvojhry na grandslamovom tenisovom turnaji Roland Garros na parížskej antuke obstarajú dvaja najväčší favoriti. Do záverečného duelu sa totiž prebojovali prvý aj druhý hráč svetového rebríčka Srb Novak Djokovič a Španiel Rafael Nadal.

Srb sa natrápil s Tsitsipasom

Najvyššie nasadený Djokovič sa v semifinále natrápil s Grékom Stefanosom Tsitsipasom a zvíťazil až po päťsetovej dráme 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1, kým turnajová dvojka Nadal bez väčších problémov vyradil Diega Schwartzmana 6:3, 6:3, 7:6 (0). Finále je na programe v nedeľu o 15.00 h.

Novak Djokovič pritom tiež mieril za hladkým triumfom. Viedol 2:0 na sety a v treťom mal za stavu 5:4 výhodu pri vlastnom podaní. Mečbal však nepremenil a napokon musel duel ratovať až v piatom sete.

„Nemal som radosť z toho, ako som zahral koncovky tretieho a štvrtého setu. Potešilo ma však, ako som si udržal mentálnu vyrovnanosť počas celého stretnutia. Cítil som, že aj keď som prehral tretí a štvrtý set, stále smo lepším hráčom,“ priznal Srb po úspešnom súboji a cituje ho web iDnes.cz.

„A na konci súperovi došla šťava. Vtedy som nastúpil, využil svoje príležitosti a dokončil duel skvelým spôsobom,“ dodal.

Nadal získal už 12 titulov

V nedeľu však na Djokoviča čaká ešte ťažší súper. Nadalovi parížska antuka vždy svedčala, veď na nej získal dvanásť titulov a Srb iba jeden. Na Roland Garros 2020 sa uskutoční už 56. vzájomným zápas týchto tenisových velikánov.

„Hral som s ním častejšie než s kýmkoľvek iným, je to môj najväčší rival. Aj zásluhou toho, že sme spolu odohrali toľko skvelých zápasov, máme k sebe rešpekt. Tiež to dodáva motiváciu ísť na kurt a hrať to najlepšie. Obaja vieme, že keď chceme uspieť, musíme predviesť to najlepšie,“ zdôraznil Djokovič.

S Nadalom má Srb pozitívnu bilanciu 29:26, no na antuke vyhral iba jediný zo siedmich vzájomných stretnutí. „Na tomto kurte som prehral väčšinu zápasov, ale tiež som jeden vyhral, bolo to vo štvrťfinále v roku 2015. To je duel, na ktorý sa pozriem a pokúsim sa vziať si z neho pozitíva, ktoré proti nemu môžem použiť,“ doplnil pre súbojom proti Nadalovi rodák zo srbského Belehradu.

Rafaelovi Nadalovi v nedeľu pôjde o jubilejný 20. grandslamový titul, jeho ziskom by sa dotiahol na Švajčiara Rogera Federera. Novak Djokovič má týchto úspechov trochu menej, v prípade úspechu ich bude mať na svojom konte 18.

„Som veľmi blízko trofeje, ale čaká má môj najväčší rival, najťažšia prekážka a výzva, akú môžete mať. V takej situácii som však už bol a zvládol som ju. Viem, ako sa potrebujem pripraviť a čo musím spraviť,“ dodal podľa webového portálu.

Viac k témam: Roland Garros
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo finále mužskej dvojhry na Roland Garros sa stretne Novak Djokovič a Rafael Nadal © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version