Úvod  >  Článok:  Vojna gangov v Mexiku si vyžiadala ďalšie životy, vraždy pripomenuli masakry z minulosti

8.8.2019 (Webnoviny.sk) – Mexická polícia našla meste Uruapan devätnásť mŕtvol, ktoré sú zrejme výsledkom konfliktu medzi konkurenčnými gangmi.

Ženy medzi obeťami

Deväť tiel viselo z nadjazdu vedľa plagátu drogového kartelu a sedem ďalších, ktoré boli rozsekané, ležali neďaleko pri ceste.

Popri ceste sa nachádzali aj ďalšie tri mŕtvoly. Dve z mŕtvol, ktoré viseli polonahé z nadjazdu, a jedna z rozštvrtených obetí, boli ženy.

Spomínaný plagát nebol podľa agentúry AP celkom čitateľný, no niesol znaky neslávne známeho drogového kartelu Jalisco. Spomínal pritom konkurenčný gang Viagras.

Boj o teritórium

Adrian Lopez, generálny prokurátor štátu Michoacán, kde sa Uruapan nachádza, sa vyjadril, že vraždy sa zdajú byť súčasťou boja gangov o teritórium.

„Isté zločinecké gangy bojujú o územie, aby mali pod kontrolou aktivity spojené s produkciou, distribúciou a spotrebu drog. Nanešťastie, tento konflikt vedie k takýmto činom, ktoré oprávnene znepokojujú verejnosť,“ uviedol.

Vraždy pripomenuli hrozné masakry, ktoré drogové kartely vykonávali na vrchole mexickej drogovej vojny, keď gangy nechávali popri cestách hromady mŕtvych ako odkaz úradom či konkurencii.

V posledných rokoch sa gangy skôr usilovali nepriťahovať na seba pozornosť. Namiesto verejného vystavovania obetí robili všetko preto, aby ich skryli, napríklad v tajných hroboch, alebo ich rozpúšťali v žieravine.

Viac k témam: mexické gangy
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojna gangov v Mexiku si vyžiadala ďalšie životy, vraždy pripomenuli masakry z minulosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním