Site icon Spišiakoviny

Vy a my sa dohodneme ľahšie ako s tou bandou narkomanov a neonacistov v Kyjeve, adresoval Putin výzvu ukrajinským vojakom

25.2.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vyzval ukrajinských vojakov, aby vzali moc do svojich rúk. Urobil tak počas stretnutia ruskej bezpečnostnej rady a príslušníkom ukrajinských ozbrojených síl v príhovore povedal, aby nedovolili „neonacistom a banderovcom využívať vaše deti, vaše manželky a starých ľudí ako ľudský štít“.

Vyzerá to tak, že vy a my sa dohodneme ľahšie ako s tou bandou narkomanov a neonacistov v Kyjeve,“ povedal tiež Putin, ktorého cituje spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Putin pravidelne osočuje ukrajinskú vládu ako neonacistov a banderovcami zas odkazoval na protisovietskeho bojovníka Stepana Banderu.

Na bezpečnostnej rade vyhlásil, že „banderovci a neonacisti“ v mestách ako Kyjev a Charkov „nasadili ťažké zbrane vrátane viacerých raketových systémov“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Aktuálna situácia na Ukrajine (fotografie)

Na celom svete sa správajú ako teroristi, ktorí sa skrývajú za ľuďmi, aby obvinili Rusko, že spôsobuje obete medzi pokojným obyvateľstvom. Je známe, že toto všetko sa deje na základe odporúčaní zahraničných konzultantov, predovšetkým amerických,“ vyhlásil okrem iného Putin.

Viac k témam: Bezpečnostná kríza, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vy a my sa dohodneme ľahšie ako s tou bandou narkomanov a neonacistov v Kyjeve, adresoval Putin výzvu ukrajinským vojakom © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version