Vyjadrenie Oroscha k vražde na Zámockej je necitlivé a odsúdeniahodné, reagovala na trnavského arcibiskupa Kolíková

5.11.2022 (Webnoviny.sk) – Vyjadrenie trnavského arcibiskupa J. Oroscha k vražde na Zámockej ulici je necitlivé a odsúdeniahodné, tvrdí poslankyňa M. Kolíková (SaS). Informoval o tom v tlačovej správe Peter Bubla.

“Je necitlivé a odsúdeniahodné zo strany trnavského arcibiskupa Oroscha podsúvať verejnosti obraz o obetiach teroristického útoku zo Zámockej ako o závislých od drog. Mrzí ma, že sa o tom dozvedáme len deň po tom, ako katolícka cirkev zorganizovala omšu aj za Juraja a Matúša ako obete spomínanej vraždy a v ktorej arcibiskup Zvolenský kládol dôraz na lásku Boha ku každému bez rozdielu. Verím, že cirkev zaujme jasné stanovisko k uvedeným výrokom. Zvlášť od cirkvi asi prirodzene očakávame, že bude zmierovateľom, že bude tlmiť vášne a ponúkať cestu porozumenia. V tomto prípade ide, žiaľ, o pravý opak.”

Trnavský arcibiskup Ján Orosch v neverejnom obežníku pre kňazov zapochyboval, či boli obete streľby pred barom Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave skutočne nevinné.

Taktiež sa zamyslel, koľkokrát sa v podniku konali protidrogové razie. „Viem si totiž predstaviť, že ani raz sa tam žiadna kontrola nekonala. Lebo by sa to mohlo považovať za homofóbne konanie,“ tvrdí arcibiskup. Orosch dodáva, že o celej tragédii sme sa zatiaľ nedozvedeli nič.

Viac k témam: Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyjadrenie Oroscha k vražde na Zámockej je necitlivé a odsúdeniahodné, reagovala na trnavského arcibiskupa Kolíková © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.