Úvod  >  Článok:  Vynovili telocvičňu na Základnej škole Šmeralova v Prešove, budú ju využívať nielen žiaci

PREŠOV 13. marca (WebNoviny.sk) – Žiaci Základnej školy Šmeralova v Prešove majú vynovenú telocvičňu. V rámci rekonštrukcie upravili hraciu plochu veľkej telocvične, zrekonštruovali šatne, sociálne zariadenia a zmodernizovali osvetlenie.

Telocvičňa má novú podlahu z dubových parkiet a pribudlo aj nové športové náradie. Mesto do rekonštrukcie investovalo viac ako 220-tisíc eur.

Vymenili obklad aj podlahu

Ako agentúru SITA informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Novotná, stavebné práce pozostávali z odstránenia pôvodnej podlahy, obkladov stien, opotrebovaného športového vybavenia a dverí.

Oceľové konštrukcie dostali nový náter, zároveň v telocvični urobili omietky a vymaľovali steny. Pribudol aj nový drevený obklad.

Telocvičňa má štyri nové basketbalové koše, dve hrazdy a štyri tyče na šplhanie. Na podlahe sú nakreslené čiary na volejbal, basketbal a bedminton,“ uviedla Novotná.

Rekonštrukciou prešli aj šatne

Rekonštrukciou prešli aj šatne a sociálne zariadenia. Stavebné úpravy pozostávali z vybúrania pôvodných obkladov stien, dverí, podláh a odstránenia sanitárnych zariadení.

V sprchách aj toaletách je položená nová keramická dlažba a obklad. Pribudli aj nové drevené dvere a všetky steny dostali nový náter.

Po stavebných úpravách nainštalovali nové sprchové batérie, umývadlá a toalety, a vymenili aj elektrické zariadenia v kabinetoch, šatniach, sprchách a v umyvárni.

Práce stáli viac ako 200-tisíc eur

Stavebné práce na telocvični realizovala firma Movyrob, s.r.o. Prešov. Celkové náklady predstavovali takmer 222 500 eur s DPH, z toho 132-tisíc eur bola dotácia z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a viac ako 90-tisíc eur financovalo mesto Prešov z vlastného rozpočtu.

Základnú školu na Šmeralovej ulici navštevuje 676 žiakov, ktorí telocvičňu využívajú počas hodín telesnej výchovy, ale aj rôznych športových krúžkov. Je však k dispozícii aj mladým futbalistom, atlétom a karatistom.

Viac k témam: rekonštrukcia telocviční, slovenská základná škola
Zdroj: Webnoviny.sk – Vynovili telocvičňu na Základnej škole Šmeralova v Prešove, budú ju využívať nielen žiaci © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním