Vyše polovica Európanov si myslí, že EÚ by mala mať viac financií na riešenie koronakrízy

Share

18.7.2020 (Webnoviny.sk) – Takmer 7 z 10 Európanov (68 %) si želá silnejšiu pozíciu Európskej únie v boji proti koronakríze. Rovnaký postoj má aj 64 % Slovákov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre Európsky parlament (EP) uskutočnila spoločnosť Kantar od 11. do 29. júna na vzorke 24 798 respondentov vo všetkých 27 členských štátoch EÚ.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Viac než polovica respondentov v EÚ (56 %) sa domnieva, že riešenie koronakrízy si vyžaduje viac finančných prostriedkov pre úniu, ktoré by mali byť primárne využité na riešenie dopadov pandémie na sektor zdravotníctva a hospodárstva. Súhlasí s tým aj 47 % Slovákov. Agentúru SITA o výsledkoch prieskumu informovalo tlačové stredisko Európskeho parlamentu.

Viac než polovica respondentov (53 %) je naďalej nespokojná s úrovňou solidarity, ktorú si prejavovali členské štáty EÚ počas pandémie. Miera spokojnosti v tejto oblasti však na úrovni EÚ vzrástla od apríla o 5 percentuálnych bodov. Na Slovensku vyjadrilo spokojnosť s mierou vzájomnej solidarity členských štátov až 51 % respondentov.

„Výsledky tohto prieskumu jasne ukázali, že občania EÚ očakávajú od únie viac solidarity a viac opatrení na pomoc pri obnove. Uznávajú tiež potrebu väčšieho rozpočtu EÚ na riešenie bezprecedentného dosahu pandémie na naše hospodárstvo a spoločnosť,“ povedal v súvislosti s výsledkami prieskumu predseda EP David Sassoli.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyše polovica Európanov si myslí, že EÚ by mala mať viac financií na riešenie koronakrízy © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: Ekonomika

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.