Vyše tisíc ľudí v Moskve opäť protestovalo proti zneužívaniu moci zo strany polície

MOSKVA 16. júna (WebNoviny.sk) – V Moskve v nedeľu opäť demonštrovali stovky ľudí proti zneužívaniu moci zo strany polície a vyfabrikovaným kauzám, v rámci ktorých policajti zatýkajú stúpencov opozície.

Podľa agentúry The Associated Press (AP) sa na nedeľňajšej demonštrácii zišlo asi 1 500 ľudí. Podobná demonštrácia sa konala v Moskve už v utorok, policajti po zásahu proti demonštrantom zhruba 400 z nich zatkli.

Medzi zatknutými bol aj známy opozičný líder Alexej Navaľnyj. Pri nedeľňajšej demonštrácii by niečo podobné hroziť nemalo, keďže na rozdiel od tej utorňajšej bola oficiálne povolená.

Spúšťačom aktuálnych moskovských demonštrácií bolo minulotýždňové zatknutie investigatívneho novinára Ivana Golunova, ktorého zatkli za to, že mal pri sebe údajne syntetické drogy. Proti jeho zatknutiu sa však postavila časť ruských médií a dokonca aj niektorí vládni politici.

Golunova nakoniec v utorok prepustili, čo minister vnútra Vladimir Kolokolcev odôvodnil tým, že „obvinenia proti nemu sa nepotvrdili“. Na ruské pomery ide o veľmi prekvapivú reakciu polície.

Ruský prezident Vladimir Putin navyše vo štvrtok na podnet ministerstva vnútra vyhodil zo svojich postov v súvislosti s touto kauzou dovtedajšieho šéfa moskovskej polície Andreja Pučkova a šéfa protidrogového oddelenia ruskej polície Jurija Devjatkina.

Viac k témam: demonštrácia, novinár, polícia, protest, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyše tisíc ľudí v Moskve opäť protestovalo proti zneužívaniu moci zo strany polície © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.