Z rómskej osady Vilčurňa hlásia až sedem percent infikovaných, pohyb obyvateľov reguluje polícia

Share

4.3.2021 (Webnoviny.sk) – V rómskej osade Vilčurňa v Spišskej Novej Vsi zaznamenali v posledných dňoch zvýšený výskyt pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19. Krízový štáb preto v utorok 2. marca rozhodol o zabezpečení testovania priamo v tejto lokalite. Ešte v ten deň tam takýmto spôsobom zistili 7-percentný výskyt pozitívnych prípadov.

Mesto zabezpečilo hliadkovanie príslušníkmi mestskej polície, ktorí monitorujú a regulujú pohyb obyvateľov z tejto osady. Zároveň požiadalo o súčinnosť štátnu políciu. „O pomoc sme požiadali aj tunajšie vedenie okresného riaditeľstva policajného zboru, ktoré nám prisľúbilo podporu,“ informoval zástupca primátora Dávid Demečko.

Komunitní pracovníci robia osvetu

Aj komunitní pracovníci mesta zvyšujú osvetu medzi obyvateľmi v tejto lokalite v spolupráci s asistentkou osvety zdravia z organizácie Zdravé regióny.

Viac o téme: Koronavírus

„Naši komunitní pracovníci upozorňujú na potrebu dodržiavania karantény všetkými členmi rodiny, v ktorých sa vyskytol pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19. Títo obyvatelia si často neuvedomujú, že karanténu musia dodržiavať aj tí, ktorí majú negatívny výsledok z testovania,“ uviedla vedúca sociálneho oddelenia Mestského úradu v Spišskej Novej Vsi Júlia Jančurová.

Na stráženie osady potrebujú viac ľudí

Mesto v najbližších dňoch zamestná ďalších pracovníkov, ktorí budú dohliadať na dodržiavanie karantény priamo v osade.

Ďalšie testovanie obyvateľov tejto lokality sa uskutoční počas najbližšej soboty 6. marca. Testovať budú v komunitnom centre na Potočnej ulici počas celého dňa od 8:00 do 20:00. Podľa Demečka plánujú otestovať ďalších 700 obyvateľov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Z rómskej osady Vilčurňa hlásia až sedem percent infikovaných, pohyb obyvateľov reguluje polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.