Site icon Spišiakoviny

Za členov Rady ÚVO odporučila výberová komisia Šarmíra a Líšku, získali najviac bodov (foto)

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Výberová komisia po verejnom vypočutí uchádzačov na dve voľné miesta členov odvolacej Rady Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) odporúča vláde dvoch kandidátov, a to Branislava Šarmíra a Pavla Líšku. Komisia neodporúča vláde kandidáta Romana Hojera.

Vyplýva to z výsledku ich štvrtkového vypočutia, o ktorom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Šarmír získal najviac bodov

Po vyhodnotení prezentácie, projektov a odpovedí na otázky získal Šarmír, ktorý je riaditeľ a konateľ firmy na poskytovanie komplexných služieb vo verejnom obstarávaní, priemerne 86 bodov. Riaditeľ Úradu pre investície a akvizície na Ministerstve obrany SR Líška dostal v priemere 63 bodov a advokát Hojer 24 bodov.

Kandidáti v projektoch opísali rozhodnutie ÚVO alebo jeho rady za posledných päť rokov, s ktorým sa odborne nestotožňujú a odôvodnili prečo.

Hojer bol tretí u ôsmich členov komisie

Kandidáti mohli za projekt a ich osobnostné a odborné predpoklady preverené počas verejného vypočutia získať od jednotlivých členov komisie maximálne sto bodov. Šarmíra dalo na prvé miesto sedem členov komisie, na druhé miesto jeden člen, Líška bol prvý u jedného, druhý podľa siedmich členov komisie, Hojer skončil tretí u ôsmich členov komisie.

Rada ÚVO má deväť členov, a to predsedu, dvoch podpredsedov úradu a šesť členov, menovaných vládou. Post jedného podpredsedu úradu nie je dlhodobo obsadený. Rada rozhoduje napríklad o odvolaniach proti rozhodnutiam úradu v konaniach o preskúmaní úkonov kontrolovaných, teda verejných obstarávateľov, či mimo odvolacích konaní.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vypočutie kandidátov na členov Rady ÚVO (fotografie)

Viac k témam: Verejná funkcia, Verejné obstarávanie, Výberové konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Za členov Rady ÚVO odporučila výberová komisia Šarmíra a Líšku, získali najviac bodov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version