Site icon Spišiakoviny

Záchranári na Donovaloch vyše 50 minúť oživovali lyžiara, pomôcť mu už však nedokázali

4.3.2023 (SITA.sk) – Záchranárov Horskej záchrannej služby (HZS) slúžiacich na Donovaloch v sobotu v obedňajších hodinách požiadali o pomoc pre 49-ročného lyžiara zo Slovenska, ktorý pociťoval srdcovú nevoľnosť pri výstupnej stanici na Novej holi. Do príchodu záchranárov sa zdravotný stav muža zhoršoval, preto po príchode k pacientovi a zhodnotení jeho zdravotného stavu horskí záchranári začali s resuscitáciou. Informujú o tom horskí záchranári na sociálnej sieti.

O súčinnosť pri záchrane lyžiara boli požiadaní aj leteckí záchranári z Banskej Bystrice. Po prílete vrtuľníka záchranári spoločne s posádkou vrtuľníkovej záchrannej služby pokračovali ešte 50 minút v rozšírenej resuscitácii, napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených sa však muža zachrániť nepodarilo.

Z Novej hole záchranári HZS následne pozostatky nebohého muža transportovali k Domu HZS na Donovaloch, kde bol privolaný obhliadajúci lekár.

Viac k témam: Horskí záchranári, Lyžiar, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Záchranári na Donovaloch vyše 50 minúť oživovali lyžiara, pomôcť mu už však nedokázali © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version