Záchranári našli prvé telá obetí havarovaného lietadla na Kamčatke, stroj mal naraziť do útesu

7.7.2021 (Webnoviny.sk) – Záchranári našli telá deviatich obetí utorňajšieho pádu lietadla Antonov An-26 na ruskom Ďalekom východe. Spomenutý stroj zmizol z radaru nad Kamčatkou, keď letel z mesta Petropavlovsk-Kamčatskij do mesta Palana. Jeho vrak lokalizovali päť kilometrov od letiska. Trup lietadla našli na pobreží Ochotského mora, ďalšie časti vo vode.

Kamčatský guvernér Vladimir Solodov tlačovej agentúre Tass povedal, že zatiaľ našli deväť tiel, pričom jedno už bolo identifikované. Po nešťastí vyhlásili na Kamčatke 3-dňový smútok. Rodiny obetí dostanú viac ako 3,5 milióna (asi 40-tisíc eur) v rámci kompenzácií od leteckej spoločnosti, poisťovní a dotácií od regionálnej vlády.

Lietadlo chcelo pristáť

Na palube bolo 22 pasažierov a šesť členov posádky. Podľa informácií ruských médií haváriu nikto neprežil. Lietadlo sa chystalo na pristávanie, keď s ním zhruba desať kilometrov od letiska v Palane stratili kontakt a zmizlo z radaru. Podľa kamčatskej vlády v ňom cestovala šéfka samosprávy v Palane Oľga Mochirevová.

Stroj patrí Kamčatskej leteckej spoločnosti a podľa tlačovej agentúry Tass bol v prevádzke od roku 1982. Riaditeľ spoločnosti Alexej Chabarov pre tlačovú agentúru Interfax uviedol, že lietadlo bolo pred odletom z technického hľadiska v poriadku.

Prípad vyšetruje kriminálka

Incident už je predmetom kriminálneho vyšetrovania. Zástupca zmienenej spoločnosti Sergej Gorb uviedol, že lietadlo „prakticky narazilo do morského útesu,“ ktorý nemal byť v jeho pristávacej dráhe.

V roku 2012 havarovalo lietadlo Antonov An-28 Kamčatskej leteckej spoločnosti, ktoré tiež letelo na trase Petropavlovsk-Kamčatskij – Palana. Na palube bolo 14 ľudí, z ktorých 10 zomrelo. Obaja piloti, ktorí nehodu neprežili, mali podľa Tass alkohol v krvi.

Viac k témam: havária lietadla, obete, stratené lietadlo
Zdroj: Webnoviny.sk – Záchranári našli prvé telá obetí havarovaného lietadla na Kamčatke, stroj mal naraziť do útesu © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.