Záplavy v Iráne si vyžiadali niekoľko obetí, väčšina z nich si chcela povodne nahrať na mobil

TEHERÁN 25. marca (WebNoviny.sk) – Bleskové záplavy na juhu Iránu neprežilo minimálne 17 ľudí a 74 ďalších utrpelo zranenia. V pondelok o tom informovala štátna televízia s tým, že väčšina obetí boli ľudia, ktorí si chceli záplavy nahrať na mobily.

Vydali výstrahy

Šéf iránskej záchrannej zdravotníckej služby uviedol, že náhlu povodeň spôsobili prudké dažde pri meste Širáz. Výstrahy pred hroziacimi záplavami vyhlásili v provinciách Fárs, Kurdistan, Qom a Isfahán.

Tlačová agentúra ISNA citovala guvernéra provincie Fárs, ktorý uviedol, že záplavy sú pod kontrolou a úrady tam už začali s pomocou. Guvernér však zároveň požiadal ľudí, aby zostali vo svojich domovoch.

Hrozia silné dažde

Podľa štátnej televízie s povodňami už týždeň bojujú provincie Golestán a Mazandarán na severe Iránu, kde už v ich dôsledku zomrelo päť ľudí. Na viacerých miestach v oboch provinciách záplavy, ktoré 19. a 20. marca vyvolali prudké dažde, postihli viac ako 56-tisíc ľudí.

Iránsky meteorologický úrad varoval, že na viacerých miestach v krajine hrozia silné dažde.

Viac k témam: silné dažde, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Záplavy v Iráne si vyžiadali niekoľko obetí, väčšina z nich si chcela povodne nahrať na mobil © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.