Zásielka antigénových testov na COVID-19 pre celoplošné testovanie dorazila na Slovensko (foto)

Share

22.10.2020 (Webnoviny.sk) – Testy určené na celoplošné testovanie občanov už sú na Slovensku. Ako informovalo ministerstvo dopravy a výstavby na sociálnych sieťach, zásielka antigénových testov na zistenie ochorenia COVID-19 z kórejského Soulu je na Slovensku.

Lietadlo AN-124 pristálo na bratislavskom letisku v noci o 3:10 a zásielka dorazila v poriadku.

Viac o téme: Koronavírus

Vojaci od štvrtkového rána preberajú materiál zo skladov Správy štátnych hmotných rezerv SR, ktorý budú rozvážať na príslušné regionálne veliteľstvá a následne už priamo na testovacie miesta na Orave a v Bardejove. Vo svojom profile na sociálnej sieti to potvrdil minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Celkovo vojaci vyskladnili 187 200 sád testov, 40 800 rúšok, 14 096 respirátorov, 467 900 jednorázových a chirurgických rukavíc, 16 850 overalov, 2 350 štítov a okuliarov, 7 045 návlekov na obuv, 7 050 ochranných čiapok a kukiel, 710 emitných misiek.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Vojaci tiež spolupracujú so samosprávami pri príprave pilotného testovania, ktoré sa uskutoční od 23. do 25. októbra v okresoch Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín a Bardejov. Rezort obrany ocenil aj pomoc aj vo forme darov.

„Napriklad v pripade zavodu na vyrobu papiera Mondi SCP v Ruzomberku, ktorý poskytol pre tento ucel hygienické vreckovky a kancelarsky papier,“ dodal Naď.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Antigénové testy dorazili na Slovensko (fotografie)

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Zásielka antigénových testov na COVID-19 pre celoplošné testovanie dorazila na Slovensko (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.