Úvod  >  Článok:  Zdravotná starostlivosť na očnej klinike v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda je podľa UNB zabezpečená

BRATISLAVA 1. marca (WebNoviny.sk) – Zdravotná starostlivosť na Očnej klinike v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Petržalke je zabezpečená v plnom rozsahu. Informovala o tom Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) v tlačovej správe.

Ako uviedla, na očnú kliniku nastupujú nové posily. O pacientov má byť postarané aj po odchode lekárov, ktorí od 1. marca 2019 už nie sú zamestnancami kliniky.

„Takisto všetky operačné výkony, ako i odborné očné vyšetrenia sú pokryté ostávajúcimi a novoprijatými lekármi v plnom rozsahu,“ uviedla riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

Deviati atestovaní lekári

Na kliniku nastúpili piati atestovaní lekári na plný úväzok. Spolu s ďalšími štyrmi tak bude na klinike deväť atestovaných lekárov. Podľa riaditeľky UNB to sú lekári s dostatočne dlhou odbornou praxou absolvovanou nielen na Slovensku, ale i na zahraničných klinikách a sú odborne kompetentní zastrešiť danú problematiku očných ochorení v plnom rozsahu.

„Jeden atestovaný lekár s viac ako 20-ročnou praxou, samostatný operatér, už nastúpil od 1. januára 2019,“ pripomenula Renáta Vandriaková.

Situácia je stabilizovaná

Riaditeľka UNB zdôraznila, že prednostovi kliniky zároveň písomne vyjadrilo podporu 32 zamestnancov kliniky, jeho podriadených, medzi ktorými boli lekári, sestry a ostatní zdravotnícki pracovníci. Zamestnanci kliniky deklarovali, že urobia všetko pre to, aby Očná klinika SZU a UNB fungovala v plnej prevádzke aj po odchode spomínaných lekárov.

„Už v čase podania výpovede lekárov bola a v súčasnosti aj je situácia na Očnej klinike SZU a UNB stabilizovaná a o všetkých pacientov je plnohodnotne postarané,“ uzavrela Renáta Vandriaková.

Hrubo zavádzajúca informácia

Univerzitná nemocnica sa zároveň ohradzuje voči nepravdivo medializovaným informáciám o tom, že po odchode spomínaných lekárov nebude zabezpečená liečba onkologických pacientov. Táto informácia je podľa nej hrubo zavádzajúca. V minulosti sa problematikou onkologických ochorení choriodiey zaoberal Andrej Černák, vďaka čomu sa podľa nemocnice očná klinika vyprofilovala ako pracovisko, kde sú riešení a konzultovaní pacienti v rámci celého Slovenska.

Jeho odchodom z dôvodu ukončenia pracovného pomeru v dôchodkovom veku sa táto pozícia kliniky nestratila. Klinika aj so súčasným personálnym obsadením je podľa UNB schopná diagnostikovať onkologické ochorenia oka a zabezpečiť aj chirurgické postupy v plnej miere, nakoľko súčasný prednosta Petr Kolář robí tieto operácie s niekoľkoročnou praxou.

Viac k témam: Nemocnica sv. Cyrila a Metoda, očná klinika, UNB Univerzitná nemocnica Bratislava na Kramároch, zdravotná starostlivosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Zdravotná starostlivosť na očnej klinike v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda je podľa UNB zabezpečená © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním