Zelenskyj pýta od spojencov tanky, a nie päť či 10. Rusko sa pripravuje na ďalšiu vlnu agresie (video)

Share

25.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj upozornil, že Rusko sa pripravuje na ďalšiu vlnu agresie a zvyšuje tlak na Bachmut, Vuhledar a na ďalších frontoch. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko sa so silami, ktoré dokáže zmobilizovať, pripravuje na novú vlnu agresie. Okupanti už teraz zvyšujú tlak na Bachmut, Vuhledar a ďalšie fronty a chcú zvýšiť tlak vo väčšom rozsahu. V snahe nepriznať chybu svojej agresie, chcú ruskí vodcovia hodiť do boja viac svojich ľudí a vybavenia,“ skonštatoval Zelenskyj v pravidelnom príhovore.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prezident zároveň poznamenal, že slobodný svet musí posilniť spoluprácu, aby čo najviac ako je to možné zabránil ďalším ruským zločinom. Prioritou je pritom v tejto chvíli podľa neho rýchlosť implementácie všetkých dohôd, ktoré Ukrajina uzavrela s partnermi.

Zdôraznil tiež, že Ukrajina potrebuje najmä moderné tanky a „nie je to o piatich alebo desiatich alebo pätnástich tankoch. Potreba je väčšia“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj pýta od spojencov tanky, a nie päť či 10. Rusko sa pripravuje na ďalšiu vlnu agresie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.