Žiadne personálne čistky sa na ministerstve hospodárstva diať nebudú, Hirman si však vyberie vlastných štátnych tajomníkov

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Nový minister hospodárstva Karel Hirman nechystá v rezorte, ako aj v podnikoch či úradoch, ktoré pod neho spadajú, personálne „čistky“.

„Plošné čistky ja robiť nebudem, ale samozrejme v kľúčových podnikoch, si povedzme na rovinu, tá zodpovednosť ministra a vlády je priama a zvlášť v tejto situácii,“ uviedol minister po svojom prvom zasadnutí vlády.

Zároveň potvrdil, že registruje informácie o tom, že niektorí nominanti predchádzajúceho vedenia už ohlásili svoj odchod. Podľa Hirmana sa tejto téme bude venovať. Aktuálne je však pre neho prioritou, aby mali domácnosti a firmy zabezpečené energie za prijateľné ceny.

Nových štátnych tajomníkov plánuje predstaviť do konca mesiaca. Tých si vyberá sám, išlo pritom o jeho podmienku pri preberaní funkcie ministra.

Viac k témam: Personálne zmeny
Zdroj: Webnoviny.sk – Žiadne personálne čistky sa na ministerstve hospodárstva diať nebudú, Hirman si však vyberie vlastných štátnych tajomníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.