Zidane údajne prevezme Real Madrid a tréner Solari dostane výpoveď

MADRID 11. marca (WebNoviny.sk) – Na lavičku španielskeho futbalového klubu Real Madrid má ešte v pondelok večer zasadnúť francúzsky kouč Zinedine Zidane. Referujú o tom viaceré médiá z Pyrenejského polostrova vrátane dvoch veľkých madridských denníkov AS a Marca.

Nečakane rezignoval

Štyridsaťšesťročný rodák z Marseille bol trénerom A-mužstva Realu od 4. januára 2016 do 31. mája 2018, keď po treťom triumfe v Lige majstrov po sebe nečakane rezignoval na svoj post.

Zidane mal po minulotýždňovom vypadnutí „bieleho baletu“ z Ligy majstrov dostať od prezidenta „Los Blancos“ Florentina Péreza ponuku na okamžitý návrat, čo vtedy údajne odmietol, no mal si ponechať „zadné dvierka“ na možný príchod po skončení aktuálnej sezóny 2018/2019.

Po niekoľkých dňoch sa však situácia podľa všetkého zmenila. Podľa spomenutých zdrojov sa má ešte v pondelok večer uskutočniť zasadnutie správnej rady madridského klubu, na ktorom má dôjsť k odvolaniu doterajšieho trénera Santiaga Solariho a vymenovaniu Zidana do funkcie.

Výsledkový útlm

Na Madridčanov, ktorí od roku 2014 až štyrikrát triumfovali v LM a v spomenutom období získali dovedna 14 rôznych trofejí, prišiel v aktuálnej sezóne 2018/2019 výsledkový útlm.

V španielskej La Lige sú až na 3. mieste s priepastnou stratou 12 bodov na lídra FC Barcelona a v nedávnom období ukončili účinkovanie v Copa del Rey aj v LM.

Viac k témam: La Liga, Real Madrid
Zdroj: Webnoviny.sk – Zidane údajne prevezme Real Madrid a tréner Solari dostane výpoveď © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.