Znížili energetickú náročnosť budovy škôlky, Trenčín na rekonštrukciu použil aj štátnu pôžičku

Share

12.12.2020 (Webnoviny.sk) – Mesto Trenčín medzi prvými využilo možnosť čerpania návratnej bezúročnej finančnej pomoci od štátu, z celkovej sumy 1 280 520 eur použilo viac ako tretinu na vynovenie dvoch materských škôl (MŠ).

Ako informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, výrazná rekonštrukcia sa uskutočnila v MŠ na ulici M. Turkovej, stavbári pracovali aj v MŠ na ulici J. Halašu, kde vymenili okná a dvere za takmer 175-tisíc eur.

Budova predškolského zariadenia na ulici M. Turkovej má už viac ako 50 rokov. „Rekonštrukcia strechy, výmena okien a dverí i zateplenie všetkých piatich objektov materskej školy sa začali na prelome augusta a septembra. Dnes sú práce, vďaka ktorým sa odstránili systémové poruchy a znížila energetická náročnosť celého objektu, ukončené. Investícia dosahovala necelých 270-tisíc eur,“ uviedla Ságová.

Štátnu bezúročnú pôžičku využili v Trenčíne aj na ďalšie investície, akými boli napríklad oprava Javorinskej ulice či rekonštrukcia mládežníckych hokejových šatní na zimnom štadióne. So splácaním návratnej finančnej pomoci začne samospráva v zmysle zmluvy v roku 2024.

Viac k témam: rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Znížili energetickú náročnosť budovy škôlky, Trenčín na rekonštrukciu použil aj štátnu pôžičku © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: Ekonomika

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.