Zomrel člen Siene slávy slovenského hokeja, niekdajší útočník Slovanu Bratislava, Karol Fako

Share

22.2.2020 (Webnoviny.sk) – V sobotu vo veku 88 rokov zomrel člen Siene slávy slovenského hokeja Karol Fako. Niekdajší útočník strávil väčšinu kariéry na klubovej úrovni v Slovane Bratislava. Za štrnásť sezón v československej najvyššej súťaži, počas ktorých nastupoval aj v pražských tímoch ATK, ÚDA a Tankista, odohral 311 zápasov a strelil v nich 121 gólov. Informáciu priniesol oficiálny facebookový profil Slovana.

Fako vytvoril v Slovane legendárnu formáciu s Jánom Starším a Júliusom Černickým. V lige debutoval vo farbách ŠK Bratislava a v Slovane hrával do roku 1964. V období rokov 1951 – 1959 pôsobil v československej reprezentácii, účinkovanie v národnom tíme ukončil ziskom bronzu na MS. V roku 2004 uviedli bratislavského rodáka do Siene slávy slovenského hokeja.

„Skandovanie na útočnú formáciu ‚Starší, Fako, Černícky – títo hrajú technicky‘ bolo v časoch večného korunného princa Slovana v československej lige najpopulárnejším medzi divákmi na bratislavskom zimnom štadióne. HC Slovan vyjadruje rodine, priateľom i známym úprimnú sústrasť,“ píše sa v oficiálnom stanovisku klubu.

Viac k témam: smrť, SSSH Sieň slávy slovenského hokeja, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel člen Siene slávy slovenského hokeja, niekdajší útočník Slovanu Bratislava, Karol Fako © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: HokejŠport

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.